Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Tryggvason szybciej bo rurek nie trzeba gotować a makaron do lasagne niestety tak, no o tutaj nie dałam klasycznego beszamelu który też strasznie dużo czasu zajmuje :) przynajmniej z mojego przepisu
via Android
  • 2
@Tryggvason
@bydlaku470

Mój przepis

Rurki cannelloni
4 duże czerwone papryki
3 cebule
750g mięsa mielonego z indyka
Przecier pomidorowy
Oliwa z oliwek
Sól, pieprz, czerwona papryka słodka i czerwona wędzona, czosnek granulowany, bazylia.
Śmietana 30%
Żółty ser
Jajko

Paprykę i cebulę zmielić w blenderze, wrzucić do garnka, dolać wody i oliwy, wsypać przyprawy (ja daję na oko), dołożyć kilka łyżek przecieru pomidorowego wymieszać i dusić. Mięso posolić, dodać pieprzu, obsmażyć i dorzucić
@Pisq: oj nie zgodze się z tobą :D większość makaronów do lasagne się nie gotuje, a jeśli już jakimś cudem trafisz na taki to parzy się go w ciągu 2 min. Sos beszamelowy robi się bardzo szybko, bo w przeciwnym razie przypaliłby się. Możemy zrobić challange i zobaczymy kto szybciej zrobi - ja lasagne czy ty cannelloni ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Tryggvason: ja nie wątpię, że są przepisy na lasagne które się robi szybko. Ja twierdzę że moje canneloni smakuje jak moja lasagne i robi się to canneloni szybciej ;p Próbowałam różnych lasagne, w różnych miejscach od różnych ludzi, ale żadna nie smakowała ani mi ani niebieskiemu tak jak ta moja.

Korzystam z reguły z makaronu lubelli i raz go nie obgotowałam. był pół surowy i twardy na końcach. Jak próbowałam obgotować
@Tryggvason: a co do sosu beszamelowego ja daję masło, mąkę 1 litr mleka i garść albo dwie żółtego sera. Tak jak się długo gotuje to może się przypalić dlatego stoję i go mieszam aż zgęstnieje a czasem trwa to i trwa... nie wiem od czego to zależy