Wpis z mikrobloga

Jerzy Rudlicki - polski pilot, inżynier i wynalazca. Urodził się w 1893 roku w Odessie. Do Lublina trafił w 1926 roku obejmując stanowisko naczelnego konstruktora w Zakładach Mechanicznych Plagego i Laśkiewicza, gdzie zajmował się projektowaniem samolotów wojskowych i pasażerskich. 50 maszyn jego konstrukcji brało udział w kampanii wrześniowej 1939 roku. Jego wynalazek, zwany usterzeniem motylkowym, usterzeniem Rudlickiego lub usterzeniem typu "V". Jedną z najnowszych, bardziej rozpoznawalnych maszyn wykorzystujących ten wynalazek stanowi F-22 Raptor.

Spacerując po okolicy zauważyłem kameralną ulicę imienia tego wybitnego konstruktora, co natchnęło mnie do sprawdzenia historii tego człowieka. Przy tej ulicy mieści się również doskonałe miejsce na kolejne #granienapogodnej / #quickplay, dlatego m.in. o tym piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby uhonorować jakoś pasję Jerzego Rudlickiego pomyślałem, że tym razem zagramy w jakiś arcadowy symulator lotu (wiem, dziwnie to brzmi) i mój wybór padł na Ace Combat: Assault Horizon na PC. Zapraszam wszystkich chętnych do spotkania z nami i wspólnej zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydarzenie zacznie się w sobotę, 11.08 o godzinie 20:30.

#lublin
quickplay-pl - Jerzy Rudlicki - polski pilot, inżynier i wynalazca. Urodził się w 189...

źródło: comment_mgjFqf6EOYikWUovXxuqzTmU9hli25ue.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@quickplay-pl: dokładna lokalizacja znajduje się tutaj.

W razie jakbyście mieli inne sugestie co do gier (przypominam, tym razem zabieram PC, nie PS4!) - dajcie znać w komentarzu. Ciekawe jak wyglądałby jakiś RTS na trzystu calach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ładny kawałek historii lotniczego Lublina można przeczytać w kryminale Marcina Wrońskiego "Skrzydlata Trumna". Autor umieścił akcję właśnie w zakładach Plagego i Laśkiewicza, opisując w tle wiele rzeczywistych postaci i wydarzeń.
  • Odpowiedz