Wpis z mikrobloga

Otwieram nowy tag #slowobozenadzis

Wołam obserwujących tagi #wiara #chrzescijanstwo #mikromodlitwa #naukowcywiary
Wołam także #bekazkatoli #gimboateizm

18 Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 19 To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie. 20 Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? - Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia.

Cytat pochodzi z Biblii Tysiąclecia, Nowy Testament, 1 List św. Piotra, rozdział 2.
  • 35
@YoshiTurboMaster: ale kim są ci źli? W każdym jest trochę dobra i trochę zła. Poza tym każdy może w każdej chwili się zmienić. O tym jest fragment Mt 13, 24-30:

24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy
@LichoToWie: nie czaję co to ma wspólnego z wolą. Moją wolą jest zjeść ciastko. Jezus uzdrawia jakiegoś gościa. Nadal chcę zjeść ciastko, nic się z moją wolą nie stało. Wolna wola to wolność podejmowania decyzji, w tym sprzeciwiania się Bogu.
@zarowka12: Powiedzmy, że nikt nie jest idealny więc będę tam zsylac najgorszych. Mordercy, pedofile, złodzieje itd. Na początek wystarczy żeby poprawić sytuację. No i po co zrobił Afrykę taka sucha? Dać tam idealne warunki do upraw i Sahara wyzywimy cały świat. Widzę brak dobrej woli u Twojego Boga i chyba bawi go cierpienie ludzi. No i oceny ze słodka woda też rozwiążą sporo problemów.
@LichoToWie: objawia się i mówi do niego. Szaweł podejmuje decyzję. A nie musiał. Do innych Jezus też mówił, widzieli cuda i nie uwierzyli. A nawet ukrzyżowali. Pewnie masz na myśli to, że jak człowiek widzi cud, to jest pod takim wrażeniem, że na pewno zmieni zdanie, więc to jest ingerencja w jego wolę. Ale w ten sposób musielibyśmy za ingerencję w wolę uznać także różne interakcje międzyludzkie, które robią jakieś wrażenie.
@LichoToWie: z eucharystycznych np. cud w Sokółce, był nawet na wykopie, łatwo wygooglać. Z uzdrowień to np. na modlitwach o uzdrowienie prowadzonych przez Marcina Zielińskiego (jest na YT) czy np. u Jezuitów na Rakowieckiej w Warszawie (pierwsze środy miesiąca o 19). Przy czym podkreślam, że wierzy ten, co chce. To nie są argumenty do przekonywania niewierzących. Bóg się z nimi nie narzuca, nie wymusza cudami wiary. Możesz je swobodnie odrzucić :)