Wpis z mikrobloga

@zestolicy: korzystam
tak - daje odczuwalnego kopa
tak - daje odczuwalnego kopa jak się kończy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ale to już kolega mi mówił :) )

jeśli masz propozycję pracy za tylko 2 razy większą kasę niż w PL to ja bym się srogo zastanawiał
@Blitzkrung: @zestolicy: no właśnie miałem dodać, że chyba że mówimy o kwotach większych niż wypokowy programista15k - wtedy można dla kasy zrezygnować albo sprowadzać normalne żarcie i mieć na resztę droższego jakby nie patrzeć życia :)
@zestolicy: zrezygnować z normalnego żarcia xD
no ale przy takiej kasie to możesz sobie regularnie sprowadzać przez polskich dostawców rzeczy jak wędliny, mięsko itp - ja za trochę więcej niż napisał @Blitzkrung: jednak sobie nie pozwalam na takie zbytki ;)
zresztą, przyjedź, spróbuj np wieprzowinki to zrozumiesz o czym mówię ;]
@sherkhaan - Najgorze wspomnienie jakie mam, to te bary szybkiej obsługi z mrożonkami w panierkach smażonych na głębokim tłuszczu, co za ochyda. Wędlin nie jadam prawie w ogóle, więc za tym nie będę tęsknił ale bitki z dobrej wołowiny i kluski śląskie na pewno nie będą smakować tak samo ;)
@zestolicy: kluski pewnie jeszcze wyjdą, bo odmian ziemniorów tutaj sporo, ale mięso to jedna wielka tragedia - nawet w lokalach argentyńskich czy brazylijskich wołowina jakoś mi nie podchodziła, a żeby kupić samemu w markecie to też się nie udało (podobno u turasów można kupić, ale z zasady omijam)

a co do meritum - ruling obecnie obcięli do 5 lat, i to każdemu niezależnie czy siedzi tu już 5 lat i miałby