Wpis z mikrobloga

no elo rowerowe świry
po kilkunastu minutach jazdy (kiedyś kilkudziesięciu) zaczyna mi skrzypieć tak jak na filmie - to support? może to przez moją wagę trochę ponad 110kg? xD
rower ma już kilka lat (giant revel 2 2012) i przejechane kilka tysięcy, może na wiosnę bym zmienił support na jakiś porządny z octalinkiem i przy okazji korbę też jakąś dobrą jeśli ma to załatwić zniknięcie problemu?

#rower
  • 11
@TS050: Odnoszac sie do nagrania to raczej suport. Jesli rower ma juz pare lat zrob mu prezent (sobie rowniez) i zamiast ladowac kase w suport na kwadrat badz octalink (jedno i drugie to strasznie stara technologia) zainwestuj w caly, nowy mechanizm korbowy z zintegrowana osia i lozyskami suportu po zewnatrz mufy suportu, tzw. system Hollowtech.

Maly przyklad:

opis odnośnika + opis odnośnika

Zyskasz niewyobrazalnie wieksza sztywnosc zespolu napedowego, prostote w serwisie
@TS050: Jak najbardziej. Ja sam przesiadlem sie z kwadrata na podobny sprzet, ktory zaproponowalem z tym, ze na lozyskach PF (press-fit) nie sa nakrecane na mufe suportu tylko wciskane w mufe. Kultura pracy pozostaje taka sama, jak masz troche wiecej kasy to sugeruje kupic z serii Deore.