Wpis z mikrobloga

@robert5502: dlatego złożyłem akt apostazji, jeżeli ktoś nie wypisał się dobrowolnie z kościoła, to sorry, ale niech się z tym buja, bo proboszcz ma pełne prawo wysyłać do parafialnych takie zawiadomienia, ja mam już #!$%@? na takie rzeczy
  • Odpowiedz
@Galactus: przecież widnieje pod tym pieczątka i podpis proboszcza. Tak więc kościół to popiera. Jeśli kogoś to oburza, albo nie chce płacić, chyba powinie zgłosić to do archidiecezji, która rownież figuruje na jednej z pieczątek. Każda organizacja ma swoje zasady, jak wspaniale do takowej nie należeć.
  • Odpowiedz
@robert5502: jeżeli z kościoła korzystaja, dlaczego nie maja uczestniczyc finansowo? Ponoszone sa koszty mediow, sprzątania, niejednokrotnie zatrudnienia itp. Z czego to zaplacic? A przy tym i tak tej kasy nie sciagna przymusowo, wiec o co ten bol? Przynaleznosc do parafii skutkuje określonymi obowiązkami w zakresie utrzymania dobra wspólnego parafian. Wolalbys model niemiecki? Jak sie nie podoba, zawsze mozna ze wspolnoty kościoła sie wypisac.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@robert5502: jeżeli z kościoła korzystaja, dlaczego nie maja uczestniczyc finansowo? Ponoszone sa koszty mediow, sprzątania, niejednokrotnie zatrudnienia itp. Z czego to zaplacic? A przy tym i tak tej kasy nie sciagna przymusowo, wiec o co ten bol? Przynaleznosc do parafii skutkuje określonymi obowiązkami w zakresie utrzymania dobra wspólnego parafian. Wolalbys model niemiecki? Jak sie nie podoba, zawsze mozna ze wspolnoty kościoła sie wypisac.

@Maciej123: datki są dobrowolne xD
Kościół niech
  • Odpowiedz