Wpis z mikrobloga

@martwy_kotek: Ciekawa kwestia czy IoT ma ogólnie sens. W teorii wszystko brzmi fajnie, oprócz tego, że inwigiluje na potęgę, ale czy dużo zmienia w życiu? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: systemy oparte na IoT są już budowane od dawna, to żadna nowość. Służą głównie do zarządzania dużą liczbą niezależnych czujników. IOTA nie jest im absolutnie do niczego potrzebna.

Bitcoin jest tzw. store of value i faktyczna cyfrowa waluta


@bitcoincoiner: A to akurat głupi frazes powtarzany często w internecie, bo wszystko co ma jakąś wartość można uznać za store of value, nawet fiata. Podejrzewam, że chodziło Ci o to, że
@mastal88: Wiem, ale po prostu na ile to niezbędna technologia, a na ile to bajer? Nie mam nic w zasadzie z IoT, ale moje mniemanie jest takie, że to taki buzzword. Pewnie - fajnie jest jak telefon powie kaloryferowi, że właściciel wraca i napierdzielaj full power, ale ... Nie wiem xD
@mastal88: Wiem, ale po prostu na ile to niezbędna technologia, a na ile to bajer? Nie mam nic w zasadzie z IoT, ale moje mniemanie jest takie, że to taki buzzword. Pewnie - fajnie jest jak telefon powie kaloryferowi, że właściciel wraca i napierdzielaj full power, ale ... Nie wiem xD


@fervi: No personalne użycie faktycznie może nie mieć sensu, ale IoT nie jest kierowane do "szarych" ludzi tylko do
@mastal88: Pisałem z tel. i napisałem skrót myślowy ;)
Zastanawiam się kiedy projekty wskakuje do definicji IoT ? Zarządzanie siecią pomp i operacje na podstawie zebranych danych to nie jest nic nadzwyczajnego w IT. Zawsze rozumiałem IoT jako komunikację urządzenie - urządzenie czyli np. samochody komunikują się między sobą żeby upłynnić ruch. Projekty które wymiłeś to typowa wymiana informacji klient - serwer.
@mastal88: Pisałem z tel. i napisałem skrót myślowy ;)

Zastanawiam się kiedy projekty wskakuje do definicji IoT ? Zarządzanie siecią pomp i operacje na podstawie zebranych danych to nie jest nic nadzwyczajnego w IT. Zawsze rozumiałem IoT jako komunikację urządzenie - urządzenie czyli np. samochody komunikują się między sobą żeby upłynnić ruch. Projekty które wymiłeś to typowa wymiana informacji klient - serwer.


@Koryntiusz: Dla mnie też wydaje się to dziwne