Wpis z mikrobloga

Pytam bardziej doświadczonych mirków: szukacie pracy ciągle, czy może gdy już chcecie zmienić? Przykładowo: mieszkam w mieście x, nie będę go zmieniał bo mam jeszcze 1.5 roku studiów, a nie chce mi się jeździć między miastami. Zarabiam nienajgorzej jak na rok doświadczenia, miejsce pracy i atmosfera też spoko. Dostaję jednak ofertę z innej firmy, w tym samym mieście więc mi to odpowiada, no i z teoretycznie o wiele lepszym hajsem. I tu się zastanawiam. Z jednej strony to samo miasto i lepsze o wiele zarobki (teoretycznie), z drugiej strony obecna praca jest spoko, wiem jak wszystko działa tutaj, jestem w swojej "strefie komfortu" (pdk). I tu moje pytanie:

Ciągle poszukujecie lepszych ofert i stanowisk, czy może zmieniacie dopiero gdy coś wam przestaje pasować w obecnym miejscu pracy?
#programowanie #programista15k (licząc że odpowiedzą ziomki ze sporym doświadczeniem w branży) #pracbaza
  • 9
@Kondono: Dołączam się, mam podobne zagwozdki, z tą różnicą, że w obecnej pracy dopiero się uczę rzeczy i byłbym debilem, gdybym odszedł w tym momencie. Więc ten tego, przyda mi się za dwa czy trzy lata ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ciągle poszukujecie lepszych ofert i stanowisk


@Kondono: ja szukam jak mi coś nie odpowiada, albo chcę więcej zarabiać a nie mogę liczyć na podwyżkę... Teraz można zmieniać pracę co miesiąc, bo rynek pracownika, ale w takim podejściu jest jedna poważna pułapka, jeśli będziesz ciągle zmieniał pracę i nie zagrzejesz miejsca nigdzie na dłużej to przestaniesz się rozwijać, bo będziesz się ciągle wdrażać w coś nowego, nie będziesz dostawać naprawdę poważnych zadań,
@Kondono jak już masz wstępną propozycję z innej w firmy a w obecnej wszystko Ci pasuje oprócz kasy to najpierw idź po podwyżke. Dużo osób w drugiej firmie zapina wszystko na ostatni guzik a potem bezdyskusyjnie zwalniają się w obecnej. Takie podejście jest nie fair i czasem jest gorszym rozwiązaniem. Znam przypadki że obecna firma potrafi podnieść pensje X2 a w nowej mimo podwyżki może gorzej się pracować.
@zibizz1: Dlatego są rozmowy z managerem żeby mówić co cię gryzie. Jak od pół roku mówisz ze jest źle i manago nic nie robi to gdzie zmiana pracy jest nie fair? Moim zdaniem dawanie podwyżek tylko dlatego, ze ktoś się zwalnia jest nie fair.
@Kondono: Polecam chodzić na rozmowy rekrutacyjne regularnie, dla sportu. Dobrze jest weryfikować nie tylko swoją wiedzę, ale też umiejętności rozmowy oraz to jak postrzega nas ktoś obcy. Nie zachęcam do tracenia czasu swojego i innych - warto sprawdzić firmy o których coś słyszeliśmy, albo wydaje się, że mogłyby być dobrym miejscem.
Chodząc na rozmowy bez ciśnienia na "zmianę pracy", będziesz bardziej na luzie. Sam zadasz więcej pytań i raczej spojrzysz na