Wpis z mikrobloga

@siodemkaxx:

Nie kry­tyk się liczy, nie człowiek, który wska­zuje, jak po­tykają się sil­ni al­bo co in­ni mog­li­by zro­bić le­piej. Chwała na­leży się mężczyźnie na are­nie, które­go twarz jest uma­zana błotem, po­tem i krwią, który dziel­nie wal­czy, który wie, co to jest wiel­ki en­tuzjazm, wiel­kie poświęce­nie, który ściera się w słusznych spra­wach, który w swych naj­lep­szych chwi­lach poz­nał tryumf wiel­ke­go wyczy­nu, a w naj­gor­szych, gdy przeg­ry­wa, to przy­naj­mniej przeg­ry­wa z od­wagą, nie
@Koryntiusz: Pewnie spodziewałeś się profesjonalnie zmontowanego filmu i człowieka ze znakomitą erudycją.
Widzisz jest takich pełno na jutube. Jednak NIKT absolutnie NIKT nie podjął się tego tematu.
@adsolve: Specjalnie to niczego się nie spodziewałem.
W sumie to nawet nie wiem jakiego tematu "nikt nie podjął", nie wytłumaczyłeś nawet jak Twoja aplikacja miałaby ratować rolnictwo - gdyby np. miała zwiększyć ich dochód to w ogóle nie widzę takiej możliwości. Prawie nikt przez przypadek nie trafi do takiego rolnika bo wyświetlił mu się alert a ludzie w okolicy wiedzą o takich osobach.
@siodemkaxx: Umiem programować w Javie, znam Linuxa, gram na gitarze elektrycznej, mam doświadczenie w sportach walki - Muay Thai. Pewnie mógłbym stać się rolnikiem jakbym chciał ... za 5 lat od dzisiaj. Nie ma jednak na to czasu. W wytwarzaniu oprogramowania istnieje taka pozycja jak Ekspert Domenowy. W tym wypadku Domena to Rolnictwo a Ekspertem Domenowym jest zwykły Rolnik. Także wiedzę o Rolnictwie będę nabywał od Eksperta Domenowego czyli Rolnika. Mam
@Koryntiusz: Połączyć klienta detalicznego z drobnym rolnikiem. Powiedziałem to wyraźnie.
Zadam Ci proste pytania:
1. Czy wiesz kto w Twojej bliskiej okolicy robi masło na swoje potrzeby?
2. Czy wiesz gdzie zwrócić się po świniaka żeby samemu zrobić kiełbasę,wędliny ?
@Fafnucek: A czy programiści pracujący dla Banków znają się na Instrumentach Finansowych? Odpowiem Ci - nie.
Od tego mają Ekspertów Domenowych. Programista NIE MUSI posiadać wiedzy domenowej.
@adsolve nie, ty nie stalbys sie rolnikiem w ciagu 5 lat, bo nie masz zadnych nawet najmniejszych podstaw, co ci po tym ze znajdziesz rolnika? Skoro sam nie masz pojecia to nie bedziesz wiedzial jak te dwie branze połączyć i najwazniejsze pytanie po co?
@siodemkaxx: To właśnie dlatego chcę zrobić aplikacje. Żeby się znów zaczęło opłacać.
Żebyś chodziło po masło do sąsiada a nie do sklepu. Żeby świniak nie szedł przez pośredników (nie opłaca się) a bezpośredno Klient-Rolnik (opłaca się)
@adsolve: Obejrzałem film do połowy, wszystko co powiedziałeś mozna by streścić w 20 sekundach - brak konkretów. Jak zwykli ludzie robiący masło mogliby je legalnie sprzedawac? Zainteresowanie konsumentów będzie marginalne, a na dodatek moze wejsc sanepid, skarbówka itd.
@adsolve i jak ty sobie wyobrazasz platnosci w jakiejs kryptowalucie w rolnictwie gdzie ceny zmieniaja sie ciagle a kurs kryptowalut skacze jak #!$%@? w ciagu godziny nawet o kilkadziesiat %
Nie oplaca sie swiniaka bo jest asf i musisz spelniac mase przepisow a nie dlatego ze jest tani... taniej jest kupic mieso niz budowac mury wokol podworka...
@Sune: Jacy wy jesteście zastraszeni przez żydów. Chrześcijaństwo jednak zrobiło swoje. Wpoiło lęk.
Jak legalnie?
NIE LEGALNIE
Skarbówka wejdzie Ci do domu bo sprzedałeś masło 4 sąsiadom, a od Pani Bożeny z pod 56 kupiłeś spodnie ?!
Marginalne?!
Porzeczka kosztuje 30gr/kg na skupie a 1L soku kosztuje 7zł.
Czy jesteś to w stanie pojąć jaka jest przebita?
Jak ja bym zrobił ten sok w domu i sprzedał Tobie nie uważasz że