Wpis z mikrobloga

Nie wiem czemu wszyscy uważają pensje programisty za jakieś kwoty wybitne. Po 5-7 latach w korpo, powiedzmy GSK jak dobrze pokierujesz ścieżka kariery to masz conajmniej 30k na miesiąc do łapy ( ͡° ͜ʖ ͡°) o premiach które mogą sięgać dwukrotności pensji tez chyba nie muszę wspominać. Akurat przykład z GSK znam z autopsji ale podobnie jest np w EY czy goldman sachs.

PS Trzeba mieszkać w Warszawie

#programowanie #pracbaza #warszawa
  • 24
@mateluszwajhe: Niby masz rację, ale dostępność takich stanowisk bardzo ograniczona. No i to:

jak dobrze pokierujesz ścieżka kariery


Jak dobrze pokierujesz ścieżką kariery w programowaniu to możesz mieć 30k. Tylko tutaj również dostępność takich ofert jest bardzo ograniczona.
@mateluszwajhe: Też tego nie rozumiem. Po co ludzie przez 5 lat jakichś gównostudiów pseudoinformatycznych wkuwają jakąś zupełnie nieprzydatną, przeterminowaną wiedzę, potem przez kolejne 5 lat, jako junior, uczą się, jak naprawdę powinno się programować, żeby w końcu dostać te marne 15k na rękę, będąc wypalonym zawodowo i mentalnie nołlajfem, który nawet w mediach społecznościowych nie ma przyjaciół ani znajomych.

Przecież nie trzeba mieć żadnego wykształcenia, tylko łeb na karku. Wystarczy zatrudnić
@Ragnarokk: z tym #!$%@? po 12h dziennie to niby prawda ale głownie dla niższych stanowisk typu młodszy analityk gdzie robisz głownie kopiuj wklej. Wiadomo na stanowisku kierowniczym niby większa odpowiedzialność ale tez większa swoboda w godzinach pracy. Znam przypadek ze rzadko kiedy kierownik pracuje więcej niz 9h
@zakopiak: jestem ciekaw gdzie te 30k można dostać na rękę, bo na pewno nie w Polsce gdzie większość firm to outsourcing xD

Chyba załapiemy się na posadę CTO w jakimś startupie to wtedy tak. No i jest jeszcze konsulting ale to w ogóle inna bajka.
@mateluszwajhe: jakie stanowiska i czy wchodzą w to delegacje. Ogólnie podane przez Ciebie pensje wydają się bardzo nierealne bądź przeznaczone dla jednostkowych wakatow jak prezes, ale już chyba nic mnie nie zaskoczy jak znajomy doktor mówił, że jego absolwentke bez komercyjnego doświadczenia za 9k na rękę na umowie o pracę wzięli na developerke Python.
@mateluszwajhe: Poza Polską, to oczywiste, ale ograniczając się do Polski są to:

- CTO, Team lead/Project lead, Software Architect i inne półmanagerskie pozycje.
- Praca zdalna dla zagranicznych firm.

Znam jednego gościa, który pracuje dla firmy z USA i co jakiś czas tutaj w Polsce rekrutują. Dla regulara+ dają 4-6k USD z możliwością negocjacji jeszcze w górę. 6k$ to już jest 22k zł, a mówimy o devie i to w PHP,
@zakopiak: te 20k na grupach to zazwyczaj na fakturę, do łapy dostaniesz z 16k. Jako korposmiec zarządca można mieć 2x więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyna rozsądna kariera jaka widzę w IT to bycie rockstar i załapanie się do Google, M$, Apple czy Facebooka. Potem faktycznie można ładne pieniądze robić
@mateluszwajhe: Ale takich posad na 30k jest zwykle góra kilkadziesiąt na każde duże korpo w danym kraju. Takich korpo jest w Polsce pewnie z 20. Szacuję na podstawie rozmów z osobą z jednego z banków. On właśnie należy do tych, co dobrze "pokierowali swoją karierą" w korpo i jeśli nie już, to niedługo będzie te 30k miał. ;-)

Z drugiej strony ja mówię od ofertach pracy, czyli na start dostajesz taki
@mateluszwajhe Moim zdaniem zarobki w IT są poruszane tak często ze względu na współczynnik "poświęcenia". Mam tutaj na myśli fakt, że żeby zarabiać te 10-15k nie trzeba od razu poświęcać całego życia na pracę, wyrabiać setek nadgodzin i użerać się z szefem Januszem.