Wpis z mikrobloga

potrzebuje porady . oczyscilem podwozie z rdzy bo było w paru miejscach.. posmarowalem fertan zjadł rdze i teraz pytanie . Czy wystarczy na to zwykły podkład epoksydowy np boll ? taki w puszce.? robie to na raty i po Robieniu epoksydem pewnie z miesiąc może minąć zanim zakonserwuje noxudolem. Da się daj jeździć ? wytrzyma taki epoksyd? #motoryzacja #lakiernictwo
  • 9
@bluej21: Epoxydowy się daje na czyściutką blache, jeśli masz wżery a masz powinieneś zastosować podkład reaktywny.
A na niego najlepiej akrylowy, dla pełnego zabezpieczenia, bo sam podkład nie zapewnia pełnego zabezpieczenia.
Na to jakiś baranek, i gotowe.
Najlepsze podkłady to te 2 składnikowe. O feratanie się nie wypowiem, nigdy nie korzystałem.
@bluej21: jeśli faktycznie blacha jest czysta to musisz ją odtłuścić, zmatowić i pomalować wpierw podkładem reaktywnym bądź epoxydowym. Po wyschnięciu akryl a na to baranek. ;-)
Ogólnie reaktywny również nie jest na rdze a na gołą blachę, jednak wchodzi z nią w reakcje i zazwyczaj jeśli nie jest to nowy element stosuje się reaktywny. Chociaż sam u siebie użyłem epoksydowego, sprawdzę efekty za kilka lat ;)
@bluej21: Ja zawsze używałem 2 składnikowych, bo niby są lepsze. Zazwyczaj były to rzeczy z NOVOL'a.
Myślę że jednoskładnikowy też będzie dobry, dużo większe znaczenie ma to jak dokładnie zmatowisz powierzchnię i ją odtłuścisz. ;-)
Jak auto rozebrane to warto profile zamknięte zalać woskiem polecam środki Sikaguard (baranki też mają).
@Crow7422 hmm pokombinuje bo.widze ze te 2 składnikowe to tylko niby pod pistolet i ze pędzlem się nie da bo nierówno . Chociaż na tym mi najmniej zależy bo to podwozie ;)
@bluej21: Ochrona przed rdzą to ochrona przed dostępem tlenu-brak tlenu, brak rdzy. Czy posmarujesz reaktywnym czy epoksydem, w tym przypadku nie ma większego znaczenia, oba są niezłe. Jak nie dysponujesz pistoletem to trochę jesteś w dupie, bo nie jesteś w stanie prawidłowo nałożyć żadnego "poważniejszego" lakieru/podkładu. Moja rada, wynikająca z doświadczenia- i tak wyjdzie za jakiś czas, pogódź się z tym. Zamaluj czym tam masz, na to nie wiem nawet chlorokauczuk