Wpis z mikrobloga

Mam poważne pytanie i proszę o opinie zarówno Mirków jak i Mirabele.

Miałam dziś ostrą dyskusję na temat tego, czy kobieta powinna móc bez przeszkód karmić dziecko piersią w miejscu publicznym i jestem ciekawa waszego podejścia do tego tematu.

Osoby uczestniczące w rozmowie podzieliły się na dwa obozy: jedni uważają, że taki widok jest niesmaczny i czynność ta jest zbyt intymna, by widział to człowiek postronny, drudzy sądzą, że to zgodne z naturą, więc kobieta ma prawo karmić zawsze i wszędzie.

Nie zapominajmy o tym, że karmić można w różny sposób. Ja wielokrotnie byłam świadkiem karmienia, które było bardzo dyskretne, dziecko było przykryte pieluszką, włożone pod obszerną bluzkę matki lub karmione na uboczu. Tylko raz widziałam kobietę w centrum handlowym, która podniosła koszulkę, rozpięła i opuściła stanik i karmiła swobodnie, z widoczną, puszczoną luźno drugą piersią dziecko.

Jak reagujecie widząc, że kobieta karmi? W ogóle reagujecie, zwracacie uwagę czy jest to całkowicie obojętne? Jakie macie odczucia w związku z tym i widujecie częściej kobiety karmiącej dyskretnie czy swobodnie?

#kiciochpyta #powazne
#opinia #rodzina #matki #madki #ankieta #popularnaopinia #niepopularnaopinia #karmieniepiersia #rozowepaski #niebieskiepaski
savanna - Mam poważne pytanie i proszę o opinie zarówno Mirków jak i Mirabele.

Mia...

źródło: comment_og37x0bsOnagsgZ9cVgCRWJtmnAEUdNJ.jpg

Pobierz

Czy jesteś zgorszony/zgorszona widząc kobietę karmiąca piersią w miejscu publicznym?

  • Tak, obrzydza mnie to - jestem niebieskim 20.7% (413)
  • Tak, obrzydza mnie to - jestem różowym 6.5% (129)
  • Nie, to naturalne - jestem niebieskim 32.0% (638)
  • Nie, to naturalne - jestem różowym 5.1% (102)
  • Nie zwracam na to w ogóle uwagi 35.8% (714)

Oddanych głosów: 1996

  • 64
  • Odpowiedz
@savanna: Ale tak szczerze to moim zdaniem OPka opisała dwie całkiem skrajne przypadki. Albo mamy różowe, które afiszują się z karmieniem albo te które chowają się z tym. A gdzie przypadki w których naprawdę trzeba się postarać, aby faktycznie zobaczyć coś więcej niż po prostu sam widok z boku, tyłu że karmi. A przy tym nie zasłania/chowa dziecko pod pieluszką lub innym materiałem?

Generalnie moim zdaniem to we wszystkim należy zachować
  • Odpowiedz
@savanna: Z karmieniem piersią jest dokładnie tak samo jak z każdą inną czynnością, można robić na dwa sposoby, z klasą bądź bez. Nikomu nie przeszkadza skromnie odwrócona mamusia nakryta jakąś chustką, której zależy wyłącznie na tym, żeby dzieciaczka nakarmić. Za to wszyscy już są wkurzeni roszczeniową postawą kobiet, które wywalają cycki gdzie popadnie i zależy im na jak największym show.
  • Odpowiedz
@savanna: Jak dla mnie sprawa jest prosta - dziecko jest głodne - karmi się je tu i teraz. Ale co za problem wziąć sobie jakąś pieluchę/chustę i choć trochę spróbować się okryć, dla własnego komfortu? Jakbym karmiła to niekoniecznie bym chciała żeby ktoś się gapił w miejscu publicznym na mnie i mojego nabrzmiałego cycka. Albo kupiłabym sobie specjalny stanik do karmienia/koszulkę do karmienia, gdzie widok piersi jest minimalny. Ja bym próbowała
  • Odpowiedz
@nietypowykopek: Nie wiem czemu #!$%@?łeś się akurat do mnie, skoro ja raczej zajmuję stanowisko gdzieś po środku, na pewno nie jestem w tej części roszczeniowej która uważa, że można chodzić z gołym cyckiem bo się karmi. Dziecko jak jest głodne to drze ryja dopóki go nie nakarmisz. Można to zrobić tak żeby nikt nie musiał tego oglądać, bo może nie każdy chce.
  • Odpowiedz
@savanna: Dyskretne karmienie jest w porządku. Są sytuacje, że trzeba wyjść z dzieckiem. Dziecko to mały głodomorek i musi jeść co 3 godziny. Rozsądne kobiety są przygotowane do karmienia piersią. Mają odpowiednią odzież, czasami coś do zasłonięcia się. Nikt postronny nie musi przypatrywać się karmiącej matce.

Tylko, żeby ta dyskusja z ostatnich dni nie wywołała niepokojących efektów. Kiedy to wszystkie mamy biegną z niemowlakami do galerii handlowych czy w inne miejsca
  • Odpowiedz
@savanna: Kwestia wychowania i własnego komfortu. Zauważ ze zazwyczaj to te matki, które mają na wszystko i wszystkich #!$%@? afiszują się z cyckami na wierzchu. Te bardziej kulturalne wiedza, że to może komuś przeszkadzać i same czując się niekomfortowo szukają odpowiedniego miejsca lub zakrywają się. Mnie bardziej boli, że w dzisiejszych czasach trzeba wszystko normować paragrafami i przepisami. Nawet karmienie dziecka. Pozatym istnieje coś takiego jak butelka, i dziwi mnie że
  • Odpowiedz
@savanna: madki mogłyby robić to dyskretnie, tylko że nie chcą. To jest zarzewie problemu. Mnie to denerwuje i obrzydza.

@whole_train: wat? Na plakatach reklamowych pokazuje się to, co wyidealizowane. Ostentacyjnie karmiącym madkom zazwyczaj baaardzo daleko do ideału. Nie wiem, gdzie tutaj widzisz hipokryzję. To normalne, że ludzie lubią patrzeć na ładne rzeczy, a na brzydkie ich mierzi.
  • Odpowiedz
@savanna: żadne z powyższych
wszytko zależy kto karmi i jak karmi
wolałbym żeby jednak panie zachowały odrobinę taktu i robiły to dykretnie
nie wszyscy są zainteresowani cycami otyłej 30tki (bo jakoś łądne dziewczyny cyca nie chcą wywalać przy obcych na wierzch)
  • Odpowiedz
@savanna ja jednej rzeczy nie rozumiem. Kobiety normalnie wstydzą się pokazywać cycki publicznie, ale nagle gdy karmią to już przestaje być problemem. Jak to działa?
  • Odpowiedz