Wpis z mikrobloga

Na stronie internetowej Tramwajów Warszawskich (np. https://tw.waw.pl/sip/#/przystanek/604608) można znaleźć informacje na temat odjazdów tramwajów z przystanków w czasie rzeczywistym. Chciałbym umieścić informację o odjazdach z jednego z przystanków na stronie mojego osiedla. Problem w tym, że informacje o odjazdach ładowane są na stronę za pomocą AJAXa, przez co filegetcontents() znane z PHP nie zadziała. Próbowałem odtworzyć zapytanie ajaksowe, niestety przez CORS (Cross-Origin Resource Sharing) - serwer z którego idzie request jest inny od serwera docelowego, nic z tego nie wychodzi. Ktoś ma pomysł jak to inaczej rozwiązać? #webdev #ajax #javascript #php
  • 16
Problem w tym, że informacje o odjazdach ładowane są na stronę za pomocą AJAXa, przez co filegetcontents() znane z PHP nie zadziała.


@aski: Dlaczego nie zadziała?
@zakopiak wiem, ale on idzie przez POST, więc jest średnio widoczny. mimo tego nawet udało mi się stworzyć jakiś tam link z zapytaniem, ale dostawałem tylko błąd :/
@aski: posłuchaj @zakopiak jak pobierzesz "pod spodem" i przekażesz na front z twojej strony to nie wywali ci cross-origina. To ma znaczenie tylko w przeglądarce kiedy strona X pobiera kontent z domeny Y. Jak zrobisz X -> X -> (backendowo) -> Y to przejdzie
@czechu: @zakopiak:
EDIT: ok, mam coś

no dobra, zrobiłem tak: wszedłem na stronię, z pomocą Inspectora znalazłem odpowiednie zapytanie XHR, skopiowałem jako curl (cmd), wrzuciłem do cURLa i jako odpowiedź dostałem "0" :/
@aski: Napisz komponent w react, vue, nawet jquery, albo bez frameworka, który CI to ogarnia. Do istniejacej strony dodajesz tylko kontener i osadzasz w nim swoją mini aplikacje. Prosta sprawa. Jeżeli będą problemy z CORS-em, trzeba zrobić przelotkę na ich API.