Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mireczki może ktoś z Was nam doradzi i coś poleci.
Pozwolę sobie zawołać @bambaleon i @Vincenzo bo widziałem po wpisach, że jesteście w temacie.
Dolecialem na #lanzarote, konkretniej Costa Teguise. Co mogę zwiedzić zobaczyć biorąc pod uwagę, że jestem z dwuletnim dzieckiem i ciężko z nią chodzić. Mamy w planach wypożyczyć auto na parę dni i nie wiem gdzie jechać. Chcemy bardziej samemu pojeździć, bo ceny wycieczek organizowanych przez biura podróży zabijają.
Jak to jest z Timanfaya? Tylko wycieczka zorganizowana czy podjeżdżasz na parking, kupujesz wejściówke i wchodzisz/wjeżdżasz? Doczytałem, że zwiedzanie tylko z autokaru, ale przyjeżdżam o której godzinie chce czy jak to jest?
Jarają mnie strasznie te widoki i cały krajobraz tutaj więc chciałbym pojeździć po każdym ciekawym miejscu, ale w miarę łatwo dostępnym z dzieckiem. Czy opłaca się płynąć na Fuerte? Promy często płyną? Drogie? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

No i jeśli jakiś Mirek czy Mirabelka jest teraz na Lanzarote to serdecznie zapraszamy na piwko czy co tam macie ochotę :)

#wyspykanaryjskie
  • 7
@klokupk: timanfaya tylko wycieczki- autokar lub wielblady. Z dzieciakiem to moze papagaya? Wjezdzasz tam fura za pare euro. A jak chcesz tanio to na skraju miasta zostawiasz fure i za 500m masz piekne plaze. Fajne piaszczyste plaze sa tez na polnocy, kolo orzoli. Widzialem tam duzo rodzin z dziecmi. Mozna tez wejsc na wulkan La Corona, ale to chyba ze 30 minut z buta. Wiec nie wiem czy nie za ciezko
@bambaleon hej, jeszcze mam pytanie. W różnych opiniach czy artykułach czytałem, że warto wziąć ze sobą okulary do nurkowania, bo jest co oglądać pod wodą. Nie wiesz może na jakiej to plazy warto ponurkowac i co jest do zobaczenia? Jakaś roślinność czy może rybki? Bo rafy to raczej nie tu.
@klokupk: Timanfaya to wycieczka objazdowa autobusem z postojami na fotki (nie można wysiadać z autobusu niestety), ale warto. Podjeżdżasz, kupujesz bilet i jedziesz na parking koło restauracji, gdzie czekasz na autobus. Moim zdaniem warto skupić się na Lanzarote, a Fuertę zostawić sobie na kolejny wyjazd.

Jak chcesz ładne widoczki, to pojedź do Harii, a stamtąd na Mirador del Rio (nie ma sensu płacić za wstęp, obok widok jest równie dobry. Warto
@Vincenzo dzięki wielkie, pojadę chyba w każde to miejsce, choć na Charco del Palo nie mogę namówić żony ( ͡º ͜ʖ͡º)

@bambaleon miałem akurat dziś spotkanie z rezydentem i sam powiedział bez pytania że na plaży Jablillo jest zatoczka, w której pływa dużo ładnych ryb i warto ponurkować :)