Wpis z mikrobloga

#wlochy #toskania #ubezpieczenia #wakacje #podroze

Cześć, wybieram się ze znajomymi do Toskani w tym roku, autem z Polski. Ruszamy 27 sierpnia. Mam kilka pytań i dlatego użyłem kilku Tag'ów:
1. Będziemy robili objazdówkę i nie mamy nic wynajętego. Na czym lepiej wynajmować? Airbnb czy booking? Może coś innego?
2. Będziemy robić plan trasy, ma ktoś jakieś wskazówki itp?
3. Jakie assistance na auto najlepiej wykupić? Może coś ktoś polecić?
4. Na co uważać?
5. Jakieś wskazówki ruchu drogowego?
  • 17
Na czym lepiej wynajmować? Airbnb czy booking?


@kamilguti: na tym, co lepiej znajdziesz. Rok temu w Toskanii 2 noce airbnb, kolejne 2 booking, potem znów airbnb bo takie krótkie mi się akurat tylko znajdowały w fajnych miejscach. Miej obie apki zarejestrowane i z gotowymi kartami, to będziesz sprawniej łapać okazje.
@kamilguti: Na Bookingu jest taniej, ale teraz to trochę późno :p We Włoszech piesi mogą legalnie przechodzić na czerwonym, kierowcy często (nielegalnie) nie używają kierunkowskazów, rowerzyści i skuterzyści lubią przejeżdżać na czerwonym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilguti: #!$%@? Polskie firmy, bo to rak jeśli chodzi o pomoc za granicą. Wykup sobie ADAC na czas podróży, w pakiecie masz cała Europę. Ja płaciłem 80€ za rok. Co do wynajmu, to jedno i drugie. Poradnik Michelina jest całkiem pomocny. Googluj sporo o danym kraju i co warto zobaczyć (blogi podróżnicze). Często masz wskazówki gdzie i za ile kupić Winiete. Kraje mają różne przepisy. Jak już mówiłem, googluj dany kraj
@rabarbarowyStraznik:
O googlowaniu wiem :) bardziej chodziło mi o zachowanie kierowców nie uwzględnione w przepisach. Co kraj to obyczaj.
Jak można kupić ADAC? Jak odbywa się holowanie?
@musialmi: Patrzyłem że na luzaku da radę z dnia na dzień wynajmować. Nawet często jakieś promocje.
@kamilguti: akurat zwiedzailiśmy nie tylko Wlochy i we Włoszech nie tylko Toscanię. W Toscanii:
1 wieczór Piza (idealnie, bo tłumy się przewaliły, ale jeszcze dało radę wyrwać wejściówkę do bazyliki) + wbicie do wcześniej zajętego domku w pół drogi między Pizą a Florencją.
2 dzień Florencja, przejście "ogólne" po mieście, Galeria Uffizi (warto zarezerwować bilety przez internet. Owszem, drożej, owszem, czasem i tak nie ma kolejki, ale jeśli jest to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilguti: jakie holowanie? Auto zastępcze a twój pojazd albo do warsztatu albo do domu. Możesz kupić bezpośrednio na stronie adac albo u agenta. Gdzieś w domu miałem kontakt do polki. Niemcy, blokowanie lewego pasa lub siedzenie na zderzaku to mandat. Na wiaduktach są kamery, więc trzeba uważać. Za siedzenie na zderzaku mandaty są kosmicznie wysokie, 200-250€. Holendrzy jadą bardzo przepisowo.
my ruszamy 15 września,
start Kraków, Austria 1 nocleg, Wenecja 1 nocleg, alba adriatica 1 nocleg, Rzym 2 noclegi, Marina di masa 2 noclegi, i chce jechać nad garde ale coś z noclegiem mam problem, poradzi ktoś coś?