Wpis z mikrobloga

Śmieci pod K2, rozwiązanie zagadki i problemu.

Afera na ~2500 wykopów, a tymczasem:
W kosztach wyprawy zawarte było zniesienie śmieci przez agencję w kwocie $68 na osobę.
To, że agencja dała ciała i nie zniosła na czas absolutnie nie jest winą Polaków. Organizatorzy z Pakistanu sami to przyznają w oświadczeniu zawartym w znalezisku.

https://www.wykop.pl/artykul/4484019/smieci-pod-k2-rozwiazanie-zagadki-i-problemu/

PS
Nie chodzi mi o plusy i statsy, ale o dobre imię Polaków!

#mikroreklama #himalaje (acz to #karakorum ) #k2 #phz #wspinaczka #wspinanie
  • 20
Nadal to smieci po polskiej wyprawie.
Nasz organizator nie dopilnowal podwykonawcow.
Tak na logike, jak i z czysto biznesowego, pkt widzenia to wciaz wina glownego organizatora.

P.S. No i z wizerunkowego pkt widzenia to tez juz pozamiatane ;/
@Aster1981: Jakich podwykonawców?
Przeczytałeś chociaż ten tekst?

Zgodnie z pakistańskimi regulacjami prawnymi to do CKNP i włoskiej organizacji pozarządowej (NGO) należy transport śmieci na dół do Askole. Z tej przyczyny wszyscy wspinacze zobowiązani są do wniesienia opłaty w wysokości 68 USD na rzecz CKNP.


To nie żadni podwykonawcy, ale z góry nałożona opłata.
Może przestaniesz pisać swoje jednostronne kocopoły?
@Aster1981 nie przesadzajmy. Skoro tak naprawdę jest to wina pierwszej letniej wyprawy na K2, bo woleli spladrowac śmieci, żeby coś znaleźć. Zobacz sobie całe oświadczenie z wykopu.
Proszę Was wszystkich: rozpowszechniajcie to info w mediach, póki sprawa nie ucichła, bo będzie jak z polskimi obozami (,)
Zostanie niesprostowane na wieki, więc działajmy jak najszybciej.
My sami tymi 2400 wykopami dowaliliśmy sobie, nie potrzeba było żadnych innych z zewnątrz.
@m__b @a__s moglibyście się przysłużyć zanim Polakom zostanie przypięta łatka śmieciarzy na świecie.
Proszę przynajmniej o jakąś notkę do znaleziska z ~2400 wykopami, że to jednak nieprawda i że pojawiło się sprostowanie ze strony Pakistańskiej, że to nie wina Polaków.

Chodzi o to sprostowanie:
https://www.wykop.pl/link/4484019/smieci-pod-k2-rozwiazanie-zagadki-i-problemu/

i o to znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/4481029/syf-po-polskich-himalaistach-pod-k2/
@marcinst: To jest dokładnie to samo co pisałem pod znaleziskiem, ale MOGLI WZIOŃĆ ZE SOBO MIELI SIŁE WNIEŚĆ TO NIECH TERA ZNIESOM KURŁA #!$%@? NIE ALPINIŚCI JAK IDE DO PARKU TO ZAWSZE DO KOSZA WYRZUCAM PAPIEREK xD
@marcinst przed laty zaszedłem aż do Karakorum. Po kilku dniach wędrówki zszedłem do jednej z wiosek i spotkałem tam miejecowego przewodnika. Zapytałem go gdzie mogę wyrzucić swoje śmieci, które oczywiście zbierałem po drodze.
"Ja to załatwię!" Krzyknął ochoczo pomocny mężczyzna.
Uradowany wziął mój worek i śmieci wysypał do rzeki, z której cała wioska czerpie wodę pitną.
@marcinst:

Proszę Was wszystkich: rozpowszechniajcie to info w mediach, póki sprawa nie ucichła, bo będzie jak z polskimi obozami (,)

Nie podniecaj się tak. Wizerunek kraju buduje się pracowitością, sprawną gospodarką, silnymi markami, innowacyjnością, krytycznym podejściem naukowym, otwartym i życzliwym społeczeństwem, a nie dementi w sprawie polskich obozów, polskich śmieci, modlitwami o deszcz i hasztagiem #respectus. Nikogo to nie obchodzi.