Wpis z mikrobloga

via Android
  • 3
@Towarzysz_Pawulon zależy od obozu, pelikany z SLD się nie różnią praktycznie niczym od silnych razem więc wiadomka poziomka, jak tylko Hołownia ukarał Brauna to się mało w gacie nie zesrali ze szczęścia i od "religia zła" przeszli posłusznie zgodnie z linią koalicji do "ojoj, tak to nie wolno, wiarę świętą obrażają Żydów najwspanialszych" - drugi obóz (głównie anty tuskowy zakorzeniony przy partii Razem - niektórzy pro izraelscy w wojnie, w tym ja)
@Njal: a ja tam uważam że czy to ten świecznik czy choinka to nie jest jakaś tragedia, święta się kończą i znikają takie symbole a jednak taka choinka czy świecznik nie jest czyms krwa strasznym, ważne żeby nie wpuszczać nic arabskiego
Nie powinno być żadnych świec hanukowych, żadnych krzyży ani jakichkolwiek innych symboli czy obrzędów religijnych na terenie parlamentu i tyle w temacie.


@Njal: no temu panu to trzeba polać, a jak nie pije, to dobrą kawę zrobić. Jestem za.
@Njal no nie powinno być, ale takie coś robi się demokratyczną zmianą regulaminu Sejmu albo ustawą, która by też zakazała symboli religijnych na terenie innych państwowych instytucji. Przypominam, że w ostatnich latach coraz więcej polityków, nie tylko z Lewicy, zwracało na to uwagę, tak że była szansa na w miarę normalne wprowadzenie tego w życie.

Braun natomiast całkowicie to zaprzepaścił, nikt tego przez długi czas nie poruszy, bo przez min. kilka najbliższych
dlaczego nie powinno?


@Kopytnik_1: po pierwsze, bo porządek organizacyjny państwa zakłada rozdzielność państwa i kościoła. Po drugie, bo państwo polskie jest świeckie. Warto by te zasady uhonorować z całą rozciągłością. Po trzecie, bo kanon religii chrześcijańskiej jak i żydowskiej, których oba symbole się znalazły w Sejmie RP, są bogate w treści kompletnie niedopuszczalne do akceptacji w cywilizowanym społeczeństwie - polecam choćby lekturę Księgi Kapłańskiej w razie jakichkolwiek co do tego wątpliwości,
@Njal: Teraz polaki będą przepraszać i się biczować, a ja to mam w dupie. Żydzi cały czas plują na Polskich polityków i Polskę, do tego aktualnie to co się dzieje w Palestynie i to co tam #!$%@?ą przechodzi ludzkie pojęcie. Za to powinno się ich potępić z mównicy sejmowej i zbanować .

https://wyborcza.pl/7,75399,16330200,bombardowanie-jak-w-kinie-izraelczycy-z-popcornem-ogladaja.html
https://www.nytimes.com/2014/07/15/world/middleeast/israelis-watch-bombs-drop-on-gaza-from-front-row-seats.html (z 2014) na reddit sa filmy z 2023

itp

wystarczy nadstawiania tej dupy i ukłonów po pas.
PiersiowkaPelnaZiol - @Njal: Teraz polaki będą przepraszać i się biczować, a ja to ma...
Nie powinno być żadnych świec hanukowych, żadnych krzyży ani jakichkolwiek innych symboli czy obrzędów religijnych na terenie parlamentu i tyle w temacie.


@Njal: To wszystko prawda, ale protestowanie przeciwko temu nie powinno się opierać na spuszczaniu komuś #!$%@? gaśnicą.

Gdzie w przypadku chanuki mam jeszcze wątpliwości, bo to nie do końca jest tylko obrzęd religijny, ale też wyciągnięcie ręki do mniejszości żydowskiej (która w Polsce byla historycznie prześladowana).
No, może muzułmanie.


@niedoszly_andrzej: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że muzułmanie mogli też być prześladowani (w sensie tatarzy), ale nie mam pojęcia

Tak czy siak, antysemityzm dość mocno się wybił w II RP, oraz jako zjawisko też mam wrażenie, że się wybija w historii. Chrześcijanie po prostu nienawidzą Żydów.

Czy to uzasadnia chanukę w Sejmie? Nie jestem do końca przekonany, może czas by właśnie to