Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Właśnie naszła mnie rozkmina:
- żwirosraje protestują i hirr durr zbawcy świata, gdyby nie my to byś bułkuf, wyndlin itd ni mioł
- złotówy protestują, hurrr surrr tylko legalne przewozy, uber = hiv

A co z kierowcami autobusów? Oni nie protestują pomimo że wożą piekarzy, masarzy, rzeżników itd. do roboty i teoretycznie uber może im klientów zabierać

#bekaztransa #tir #taxi #protest #protest69 i troche #heheszki
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maks112: no czekaj, czegoś tu nie rozumiem, to wybierając zawód tirowca podpisujesz jakiś cyrograf że do końca życia musisz pracować u dziada-złodzieja? Jak w jednej firmie coś Ci nie pasuje to szukasz takiej która zaoferuje to czego oczekujesz.
@wezsepigulke: w sumie tu masz racje. Zle to sformułowałem. Chodzilo mi o regulacje rzeczywistych zarobkow do tego co jest odprowadzane do us i zus. Bo dla naszego panstwa diety nie sa zrodlem dochodu.. Bo kur.. Kazdy jezdzi po europie za 2200 brutto.
@mctortillabezmex: nie moja pensja a podatki i skladki ktore odprowadza pracodawca.. Skladki odprowadzane od najnizszej krajowej a zarobki na poziomie 6-7k. Po 40 latach pojdziesz na emeryture i zamiast dostac ok 2.5 k emerytury dostaniesz 800 zl..

Przyklad:

Znajomy za 10lat idzie na emeryture.. Po 35 latach pracy zus wyliczyl szacowana emeryture na poziomie tysiaca zl.

Pojechal pracowac u niemca te ostatnie 10 lat zeby nabyc prawo do emerytury z niemiec