Wpis z mikrobloga

@cwlmod: zwracam honor. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie, ze to jeszcze sam reflektor musi miec homologacje do led (analogicznie do ksenonu). Najprosciej zapytac diagnoste na byle jakiej stacji przed faktem niz potem sie z dziadem przepychac. A wiesz, ze w razie jkiejkolwiek kolizji ogarniety uczestnik powie, ze go oslepiles i to przez to = wina automatycznie twoja + towarzystwo ubezpieczeniowe ci nie pomaga (bulisz sam)
@don_makarono Z doświadczenia wiem, że LED wsadzony do lampy z soczewką świeci rewelacyjnie i nie oślepia. Problem jest taki że lampy nie mają homologacji na coś takiego, także po kolizji warto byłoby zmienić żarówkk na zwykłe. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tomaszq: w czym miałeś i jakie żarówki? (ile Calvinów temperatury barwowej? ile lumenów na żarówkę?)
mam soczewki, ale światła z linku opa mają radiator i dopiero wtyczkę a u mnie na reflektor z tyłu nachodzi taka gumowa "czapa" i obawiam się czy to by pasowało (to miejsce wypcha radiator)
@snwptest Ja nie miałem, ale kilku znajomych miało. W a3 8l na pewno trzeba było coś docinać w tej klapce żeby się zmieściło, w e46 nie wiem, mazda 3 też świeciła dobrze, ale nie wiem jak z montażem.
Najlepiej byłoby zmierzyć albo próbować dopasować i ewentualnie rzeźbić.
@tomaszq no właśnie Madzia 3 jest (2005 pierwsza generacja) i chętnie bym świecił na śnieżno biały , soczewki są. Tylko zamawiać w ciemno za 70 zeta a potem kombinować ....hm... Mam obawy czy przypasuje
@snwptest Philips WhiteVision w moim przypadku dało już bardzo zadowalająca barwę, daleko jej do xenonu ale biel jest. Ja bym zaryzykował z LEDami na Twoim miejscu, jak się nie uda zamontować to najwyżej oddasz.