Wpis z mikrobloga

rowerowe mirki, chciałem się pochwalić moim i #rozowypasek wyczynem, w sumie nie wyczyn ale kosztował sporo wysiłku.
zrobiliśmy #szlakwokoltatr 200km na rowerach z sakwami, troche za bardzo wypchanymi czego na 12% wzniesieniach troche żałowaliśmy xD
ogólnie śmigamy sporo, ale ten szlak z sakwami nas ostro przetyrał, tak że przez ostatnie 4 dni mieliśmy mega ujemny bilans energetyczny i wpieprzaliśmy jak dziki xD
ogólnie 1 dzień 75 km i 1400m przewyższeń, drugiego 125km i 1600m przewyższeń.
trasa piękna, wyczerpująca, chyba że jedziecie bez nocowania i bagaży, to na pusto można śmignąć w 1 dzień ;))
jakby ktoś chciał przejechać to zapraszam do zadawania pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rowery #rowerowabojowka #rower #tatry
ShpxLbh - rowerowe mirki, chciałem się pochwalić moim i #rozowypasek wyczynem, w sumi...

źródło: comment_UtP6JbOCQeMqOr19zTGTI3WN4sYmR6EN.jpg

Pobierz
  • 7
@ShpxLbh: Gratulacje! Jak tam infrastruktura wygląda jeśli chodzi o ścieżki rowerowe, dużo było odcinków na ruchliwej trasie? Czym się kierowałeś przy wyborze trasy? Przejeżdżaliście przy Szczyrbskim jeziorze? I ostatnie pytanie, nie lepiej zacząć i skończyć w Zakopanem?

Sorry za dużo pytań, ale jestem ciekaw. Gratuluje i pozdrawiam.
@Razis: generalnie infrastruktura słaba;)
Polska: jadąc na zachód do Czarnego dunajca masz cały czas ścieżkę wytyczoną starym torowiskiem chyba. nie dojeżdżałem do jej końca bo chciałem raczej optymalnie poprowadzić trasę, żeby nie robić maxa czyli ~250 i więcej km, wiedziałem że jest sporo do pokonania przewyższeń i nie chciałem robić 2 dnia campingu.
od strony wschodniej jest już praktycznie cała ścieżka szla w okol tatr zrobiona, niestety nie wybraliśmy jej właśnie
@ShpxLbh: dzięki za odpowiedź. Ja chce właśnie ze swoją pojechać i rozbić trasę na 4 dni żeby ją "na spokojnie zrobić" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zauważyłem, że każdy tę trasę robi zupełnie inaczej :P Zastanawiam się nad startem i końcem w Zakopanem, dobija mnie tylko wyjazd i dojazd do zakopanego tymi drogami z #!$%@?ącymi góralami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Razis: jesienią nie będzie tak źle z ruchem tam i ogólnie około godziny 19 robi się tam spokojnie, tylko jesienią już ciemno więc warto zaopatrzyć się w dobre lumeny ;)
w zasadzie zrobiliśmy ją najmniejszym łukiem, nie wiem czy start/meta zakopane skróciłoby ją..
jeśli na 4 dni to musicie sobie znaleźć campingi w miejscach gdzie ich może nie być :> chyba że booking.com coś będzie, nie wiem! generalnie tras jest kilka,