Wpis z mikrobloga

@gtk90: bardzo fajne. Jedyne moze co mozna by poprawic na skanach (ale niekoniecznie i to takie troche szukanie dziury w calym), to moze skorygowanie w dol gdzies tak o cwierc przeslony w najjasniejszych partiach, bo koszule oscyluja na granicy przeswietlenia. Niebo i trawa tez by wtedy zyskaly.
Ale bardzo fajnie wyszlo. Mile dla oka.
@gtk90: no takie rzeczy czasem trudno wylapac na analogu.
Moze pomoc doswietlanie cieni lampami z bliska i sztrzelanie takie, by nie przeswietlic w eskpozycji koszul wlasnie. Dobry swiatlomierz moze byc tu sprzymierzencem.
Dodatkowo mozna sobie pomoc robiac jedno ujecie tylko na biala odziec i twarze, a drugie na cienie, czy trawe i montaz po skanowaniu.

Tak przy okazji, zauwaz ze tym sie rozni ludzkie oko od elektroniki - oko czlowieka nigdy
@gtk90: tak spojrzalem ze w kadrze stoi lampa blyskowa. To moze byc problem. Do dobrej ekspozycji w pelnym sloncu potrzebujesz czegos, co moze konkurowac jasnoscia ze sloncem, albo sprawic, by swiatlo dzienne bylo duze ciemniejsze. Jakies 600 watow w monobloku czy z generatora jesli lubisz kable lub wiecej moze rozwiazac problem.
Do tego filtry ND i zadne slonce ci juz wiecej nic nie przeswietli.
@dzikireks: dzięki za porady, jak sam będę ogarniał zdjęcia przy takim oświetleniu, to na pewno się przydadzą! ja w tej sesji uczestniczyłem głównie jako obserwator/pomagier :) mój wpływ na oświetlenie był taki, że trzymałem blendę i przy okazji wolną ręką pstrykałem fotki dla siebie. fotograf, który robił zdjęcia, oprócz wspomnianej dużej blendy doświetlał jeszcze dwiema lampami ustawionymi po bokach, ale nie wiem, jakie to przyniosło rezultaty. napewno nie miał filtra ND.