Wpis z mikrobloga

@pjetrek: Po ch0j ludzie kupują AC potem by z niego niekorzystać ?? bo składka się podniesie.
Mam rozumieć, że dopiero skorzystasz z AC, jak na twoje auto spadnie nieboszczyk z 5 piętra. Bo tak to na razie się nie opłaca - o ile regulamin tego nie wyklucza.
@samuraj24 pytam bo ostatnio znajomy miał ciężkie przejścia w ubezpieczycielem, który nie mógł się dogadać z warsztatem, czego efektem było to, że samochód stał pół roku.
@pjetrek: Płacąc cholera wie ile na AC starałbym się wyciągać ile wlezie z tego - aby wyciągnąć to co włożyłem. Bo po brać a nie korzystać?
Możesz mi przelewać co roku kasę. Na to samo wyjdzie :D Jak nie zamierzasz korzystać.
@pjetrek: Odwiedź swojego ulubionego mechanika i zapytaj o koszt naprawy. Jak masz więcej niż jeden samochód w AC to czasami drobna naprawa nie jest warta utraty zniżek, (nie wiem w jakiej firmie masz ubezpieczone auto i jak tam wygląda strata zniżek, na tylko to jedno albo na wszystkie posiadane).
@A_T_R guzik prawda,zalezy od wariantu wybranego przez OPa
Bo Ac to nie naprawa z OC sprawcy.
Owszem odda do ASO,ale ubezpieczyciel odda czesc kasy,bo AC w wariancie kosztorysowym z amortyzacja czesci i wkladem wlasnym...
@samuraj24: Bo w drobnych szkodach do 800-1000 zł zabierają tylezniżki że kwotę która otrzymałeś z wyniku odszkodowania i tak oddajesz w składkach. Mój przykład: Nie miałem ubezpieczenia szyb, zgłosiłem uszkodzenie przedniej z AC , szyba 520 zł A składka wyższa o 210 zł-przez 2 lata? Dobrze że drugie auto zarejestrowane na mnie nie ma AC bo wtedy musiałbym dołożyć do szkody