Wpis z mikrobloga

1 871 - 1 = 1 870

Tytuł: Chemia śmierci
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał/thriller
★★★★★★★

W niewielkim i cichym miasteczku zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki. W ich skomplikowanej identyfikacji pomaga policji miejscowy lekarz, David Hunter. Jak się okazuje, wcześniej pracował w Londynie jako wybitny specjalista w dziedzinie antropologii sądowej.

Nie przeszedł mnie dreszcz, nie miałam serca w gardle, ani nie dziękowałam Bogu, że to tylko książka. Ale i tak uważam, że jest to bardzo dobry kryminał. Przede wszystkim jest ciekawy. Jest w nim nie tylko dużo akcji, ale również szczegółów na temat tego jak wygląda praca przy badaniu zwłok ofiar. Książka wciąga od pierwszych zdań i ciężko się od niej oderwać aż do samego końca.
Jest to pierwsza część serii z Davidem Hunterem i na pewno sięgnę po kolejne.

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
Pobierz budgie - 1 871 - 1 = 1 870

Tytuł: Chemia śmierci
Autor: Simon Beckett
Gatunek: k...
źródło: comment_r6dgByEnrVlt9Dq9n1E7imCwCZLN68BJ.jpg
  • 5
@budgie: Uwielbiam Becketta! Nie przepadam za książkami fabularnymi, a zwłaszcza kryminałami/thrillerami, ale kupiłam kiedyś - z ciekawości - w Biedronce edycję kieszonkową "Chemii śmierci" za 9,99 zł i tak mnie wciągnęła, że przeczytałam całą serię. Ja też, tak jak Ty, podczas lektury nie miałam serca w gardle, ale klimat, fabuła i sama narracja są moim zdaniem świetne. Przy okazji polecam "Zapisane w kościach", chyba najbardziej klimatyczna część z serii :)