Wpis z mikrobloga

Jaka byłaby ocena za moją transkrypcję z angielskiego?

Mowa o edukacji w formie rozrywki.

That's what missing in most public education. Its... people are bored and you take these kids with so much energy and you make them sit still and watch something that's even not remotely stimulating by a person who doesn't really care to be there.


A co powiecie na tłumaczenie?

Tego właśnie brakuje w większości szkół publicznych, ludzie są znudzeni. Dzieciaki rozpiera energia, a ty każesz im nieruchomo siedzieć i oglądać coś zupełnie nieinteresującego, wideo puszczone przez osobę, która nie chce tam być.


Warto posłuchać chwilę dłużej, Neil deGrasse Tyson pyta, ilu nauczycieli wpłynęło na czyjeś życie? I ma rację pokazując palce jednej ręki. Mnie w życiu uczyło kilkudziesięciu nauczycieli, a wpłynęło na mnie może czterech.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.

#szkola #nauka #edukacja #powodzenia
Mordeusz - Jaka byłaby ocena za moją transkrypcję z angielskiego? 

Mowa o edukacji...
  • 6
ja bym to delikatnie poprawiła

Tego właśnie brakuje w większości szkół publicznych, ludzie są znudzeni. Dzieciaki rozpiera energia, a ty każesz im nieruchomo siedzieć i oglądać zupełnie nieinteresujące wideo, na dodatek puszczone/włączone przez osobę, która nie chce tego robić/tam być.


na mnie żaden nauczyciel nie wpłynął pozytywnie, jedynie mnie zniechęcali...
@korpobitch: Cały urok tłumaczeń, albo piękne, albo wierne. Poza tym, co proponujesz, w języku polskim raczej nie używa się drugiej osoby przy opisie sytuacji "a ty każesz im siedzieć", prędzej ktoś by powiedział "każe im się siedzieć", co było dla mnie kolejną zagwozdką, jak to ugryźć.

Mimo wszystko dzięki i powodzenia w nowym roku szkolnym! ;)
@Mordeusz: gdybym miała przetłumaczyć to sama od początku, napisałabym tak:

To jest dokładnie to, czego brakuje w publicznej edukacji. Ludzie są znudzeni. Masz masę dzieciaków, które rozpiera energia, sadzasz je nieruchomo i każesz oglądać zupełnie nieinteresujące wideo, na dodatek włączone przez osobę, która nie chce tego robić.

lub

To jest dokładnie to, czego brakuje w publicznej edukacji. Ludzie są znudzeni. Masa dzieciaków, które rozpiera energia, ma siedzieć nieruchomo i oglądać zupełnie
@Mordeusz: Szkolne lata zaczynają wymazywać się same w chwili opuszczenia tych dziwnych murów.
Dzieje się to szybciej, jeśli nie nauczyłeś się niczego pożytecznego, a jeśli jeszcze nie były to najszczęśliwsze lata...

Też chciałbyś wymazać lata szkolne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkolne lata zaczynają wymazywać się same w chwili opuszczenia tych dziwnych murów.


@korpobitch: Zazdraszczam ;) Ale w sumie to...

Też chciałbyś wymazać lata szkolne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


...mnie wszystko jedno, przeżyłem, przeszłość.

To, czego bym chciał, to aby moje ewentualne, przyszłe dziecko miało mniejszą gehennę związaną z chodzeniem do szkoły. ¯\_(ツ)_/¯