Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem wczoraj ubuntu ale trochę mnie #!$%@?ł i dzisiaj poszła instalacja minta. Tylko dlaczego karta graficzna mi #!$%@? na maksa? Mam lapka lenovo y580, są dwie karty, nvidia gtx 660m i jakaś intelowska na płycie głównej. Jak miałem windowsa to przy przeglądaniu internetu czy po prostu w spoczynku chodziła karta intelowska, przy grach nvidia, a teraz nie ważne co robię chodzi cały czas karta nvidi i wiatrak #!$%@? na maska bo się lapek grzeje.. Jak to zrobić żeby było jak na windowsie? Sterowniki mam z nvidi zainstalowane i w opcjach jest możliwość wyboru karty ale ja chcę żeby system sam wybierał kartę według zapotrzebowania.

#linux #mint #ubuntu
  • 95
@Kryspin013:
Zaskoczyło. Ale wcześniej ustawiałem ze znakiem # i bez i nie działało.. Teraz działa tylko polecenie glxgears i optirun glxgears natomiast polecenia optirun glxspheres i te z poradnika optirun glxspheres64 nie działają. Mam w menu Uruchom za pomoca GPU Nvidia i programy się włączają więc chyba jest wszystko ok.

Tutaj wynik polecenia systemctl status bumblebeed.service, widzę jakieś errory. Tak ma być czy dalej coś #!$%@? jest? :P

● bumblebeed.service
optirun glxspheres i te z poradnika optirun glxspheres64 nie działają


@killer87: Przecież ci pisałem wyżej, że żadnego glxspheres po prostu nie masz w systemie dlatego nie działa...

Jak zrobić żeby drugi dysk automatycznie się montował podczas uruchomienia systemu? Bo mam 2 dyski, jeden SSD na którym stoi system i drugi na dane ale za każdym razem jak uruchamiam komputer to muszę montować poszczególne partycje..


ls -l /dev/disk/by-uuid/
sudo nano /etc/fstab
@killer87: W sensie w fstab musisz ustawić sobie ręcznie dyski. Może podeślij config jak coś będziesz zmieniał bo w sumie system może ci nie wstać xd

Ja u siebie mam tak zrobione SSD + HDD, że:
SSD / i /home
HDD /mnt/home

I wszystkie ciężkie katalogi mam dowiązane do tego co jest w /home np
/home/kryspin/Videos/ -> /mnt/home/kryspin/Videos/
Itd (Katalogi jak Videos, .steam, Downloads po prostu znajdują się fizycznie na HDD).
@killer87: Trochę dziwnie ale dzięki za protip bo nawet nie wiedziałem, że da się w miarę fstaba wyklikać.

Jak to pierwsze to SSD to polecam dorzucić jeszcze flagi:
noatime,nodiratime,commit=600,
przed errors=remount-ro