Wpis z mikrobloga

Co ja dzisiaj czyścilem. Po melanżu przespalem sie z kumplem u gospodarza, rano spytalem sie czy moge uzyc jego laptopa


Kumpel sie zgodzil i usiadłem. Kiedy zobaczylem stan tego laptopa to dostalem padaczki dupy.

Bootowal sie dobre 7-10 minut.
9,54GB wolnego miejsca (na 260).
Szybsze poruszanie kursorem podnosilo użycie CPU do 60%
użycie chroma powodowalo bluescreena
lubił otwierać losowe okna
opera miala ustawiona poczatkowa strone na CryptoMasters
wykres uzycia CPU wygladal jak bicie serca podczas zawału
otwieranie jakiegokolwiek okna groziło migotaniem procesora

Gdy ja i moj kumpel to zobaczyliśmy to zlapalismy sie za glowe. Otworzylismy opere i zaczelismy googlowac programy do czyszczenia.


Po dłuższym czasie znalezlismy i zainstalowalismy.


Spytalismy sie właściciela o anty-wirusa. Powiedział, że mial kiedys avasta, ale go #!$%@? powiadomieniami "że coś tam, 120GB" i odinstalował, ale powiedzial, ze AVG jest.

Powiedzieliśmy, ze a co tam i odpalilismy AVG.

Adware removal tool w tym momencie widzial 50 problemow gdzie AVG stwierdził, ze wszystko w porządku.

Czyszczenie samym adwarem zajęło ponad 1,5h. W tym czasie patrzylismy na tempy i okazalo sie ze od dwoch lat nikogo tam nie było XD
Jak odpaliliśmy CCleanera to musiałem wstać. Nigdy nie widzialem zeby pracowal tak dlugo i zeby za jednym razem usunął 135GB śmieci.

Duzo przeżyliśmy przez te 3 godziny, a Malware Bytes byl jeszcze przed nami.
Łacznie znalazl 32 błedy gdzie tylko dwa byly wirusami.


Łącznie jakies 3,5h czyszczenia i beki z szybkiego laptopa. Mamy w planach za rok wbić mu na chatę i zrobic inspekcje.


A wam jak minął niedzielny poranek? ( )

#informatyka #gownowpis #fajnytenlaptoptakiniezaszybki
Risthar - Co ja dzisiaj czyścilem. Po melanżu przespalem sie z kumplem u gospodarza, ...

źródło: comment_8mrrWT4UDO9318BDqiLr5xFPuKB14HwR.jpg

Pobierz
  • 39
@Risthar: Spoko, robiłam znajomej znajomej formata. Po dwóch tygodniach windows zaczął się pluć, że nieoryginalny, wystraszyła się, więc poszłam rzucić okiem na tego laptopa. Włączyła sobie aktualizacje i zainstalowała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ok, to jeszcze nic. Chciała pobrać office, pobrała wszystkie wersje z torrentów, bo coś nie działało... Nie spodziewałam się, że po dwóch tygodniach można doprowadzić windowsa do tak tragicznego stanu. Pełno malware i
@Risthar: czyli wyczyściliście laptopa gospodarza, z własnej inicjatywy, a on was o to nie prosił, tak? to szlachetne, ale co byście zrobili jakby podczas takiego usuwania syfów wysypał się system? świecenie oczami przed gospodarzem, że chcieliście dobrze i zaraz mu go naprawicie tylko musicie go przeinstalować, a on pewnie płytki nie ma, a wy nie macie skąd iso wziąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@g500s nic by nie zrobił, znamy sie nie od dzis a powiedzial, ze jak nam sie chce to mozemy cos próbować. A system i tak juz ledwo stal o czym poinformowal nas wlasciciel kiedy życzył powodzenia.