Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirki i Mirabelki.
Czas na kolejny raport z prac nad moją grą Mysterious Realms RPG. (Link do gry w sklepie Steam)

Włam wszystkich plusujących mój poprzedni wpis z lipca. Jeśli nie chcesz być wołany do takich pojedynczych wpisów, to możesz zablokować to tutaj.

W poprzednim wpisie informowałem, że gra zostanie wydana 14 września. Niestety z bólem serca muszę przesunąć premierę na październik. Jak ktoś chce sobie wpisać do kalendarze, to prawdopodobnie będzie to 10.10.18 albo 17.10.18. W samym październiku pojawi się już ostatni post zapowiadający premierę.
Poza tym będę potrzebował beta-testerów do mojej gry. Szczegóły poniżej.

No dobrze, ale dlaczego przesuwasz?
Niestety z powodów rodzinnych nie mogłem w ostatnim czasie poświęcać grze tyle czasu ile bym chciał. W sierpniu odpadło mi przez to sporo dni, których nie miałem jak nadrobić. We wrześniu pisałem też, że gra jest ukończona i pozostało naprawianie bugów i wydanie trailera. Trailer wydałem, ale pojawiało się wiele opinii, że o ile gra wygląda interesująco, to kilka amatorskich grafik psuje cały efekt. Poświęciłem więc ostatni miesiąc na ostateczne doszlifowanie gry. Tym razem już ostateczne ;) Jakby ktoś się zastanawiał, gdzie to wszystko się w ogóle działo, to tutaj podrzucam link do mojego wątku na reddicie. Na Mirko nie pisałem, bo chcę się tutaj pokazać z już gotową, doszlifowaną wersją.

Ale o miesiąc?
Kiedy pracujesz nad jednym tytułem tyle czasu, opóźniając jednocześnie start swojej kariery programistycznej, to chcesz zmaksymalizować szanse na udaną premierę. A tak się składa, że Wykop jest taką moją tajną bronią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tworząc znalezisko o premierze gry chcę mieć pewność, że jak największa liczba osób będzie mogła sobie pozwolić na zabawę. Stąd chociażby przystępna cena 9,50 zł (takie 12 zł brzmi już inaczej), czy też celowanie w premierę w okolicy 10. dnia miesiąca (wszyscy świeżo po wypłacie). Dochodzi jeszcze kwestia dnia tygodnia. Piątek odpada, bo część osób wychodzi na miasto, a pon-wt to to średnie nastroje z początku tygodnia. No i tak moje możliwości zawężają się do środy-czwartku w połowie miesiąca. A już nie będę się rozpisywał o tym, że są lepsze i gorsze miesiące. Podam tylko przykład, że sierpień i wrzesień byłyby super, gdzie październik jest taki sobie. No ale nic już na to nie poradzę.

Skoro jeszcze tyle czasu, to z chęcią wezmę udział w beta-testach!
W związku z faktem przesunięcia premiery, będę potrzebował około 4-5 testerów do mojej gry. Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenie się w komentarzu. Około 17 września otrzymają oni klucz do wersji beta, którą będzie można aktywować na Steamie. Chcę mieć pewność, że zgłoszą się tutaj osoby, które są faktycznie zainteresowane (obserwują tag), a co za tym idzie odpowiednio sprawdzą grę. Dlatego też w pierwszej kolejności będę wybierał osoby, które pisały o chęci testowania w poprzednich wpisach, o ile się tutaj złogszą.

A jeśli ktoś bardzo dobry z angielskiego mógłby sprawdzić jakość tłumaczenia gry na język angielski, to też proszę o kontakt. Dogadamy się ;)

Na koniec juz-na-pewno-ostateczna-wersja2 Trailera do oceny ;) Jeszcze nie na YT, bo może będziecie mieli jakieś cenne uwagi. Dajcie też znać co sądzicie o bardzo specyficznej grafice, którą dałem na stronie gry w sklepie Steam zamiast opisu. Czy Waszym zdaniem dobrze tłumaczy o czym jest gra? Czy można coś zmienić?

No i na koniec myśl, która przyświeca mi od kilku tygodni:
Opóźniona i doszlifowana gra ma szansę na sukces, gdzie gra wydana zbyt szybko będzie zawsze porażką.

Tak się pocieszam ;)

Tag do obserwowania: #mrealms

#steam #rpg #indiegamedev #gry
itharius - Szanowne Mirki i Mirabelki.
Czas na kolejny raport z prac nad moją grą My...

źródło: comment_hDtRKJ5mPLfTZSxxCBY6t5EvqmFEkL5Z.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (180)

Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Piotrekk-k @Pshemeck @XTas @Ryhol @SUurf @siemawpadajdomejkuchni @Vadzior @Akaano @Towarzysz_Cebulow @TymRazemNieBedeBordo @rutkovzki @karmazynowy_chleb @To_ja_moze_pozamiatam @rubesom @dqdq1 @derylio1 @Thexil @Andrejrooo @Grzegorz-m @ultraknur669 @kaczor @Herbatnik @bartekno @Marian90 @Nagor @roobeN @esquina @Pjotsze @
  • Odpowiedz
@LittleChad: Około 9,50 zł podczas premiery. W euro i dolarach po przeliczeniu pewnie trochę więcej (ok 4,50 EUR/USD). Jest to związane z takim paradoksem, że wielu graczy z zachodu z automatu nie kupuje gier poniżej 3, 5 a czasem nawet 10 USD/EUR ;)
  • Odpowiedz
@Spojler22: Niestety muszę z tymi wszystkimi osobami utrzymywać kontakt, więc za dużo też bym nie ogarnął. No a też jak rozdam klucze zbyt wielu osobom, to nie będzie komu kupować gry podczas premiery ;P
  • Odpowiedz