Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Dzień 4/7 w #petersburg #rosja

Każdy mój dzień wygląda podobnie.

Wstaję około ósmej. Śniadanie, wychodzę o dziesiątej i do dwudziestej szlajam się po mieście.

Mam w planach każdego dnia odwiedzić ze dwa / trzy ciekawe miejsca. Muzea, galerie, nietypowe uliczki, uciekam od głównych traktów turystycznych bo te już mam schodzone po kilka razy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziś przykładowo pojechałem metrem na ostatnią stację jednej z pięciu linii metra. Wyjeżdżam na górę i znalazłem się pośród bloków wysokich na 25 pięter. Horyzontu nie widziałem, tyle ich było. Niedaleko od wejścia widziałem jakichś bezdomnych ludzi przy śmietnikach i jeden z nich szczał do wiadra. Tak, szczał do wiadra. Zawróciłem i uciekłem na stację metra xD

Więc pojechałem pół godziny metrem żeby zobaczyć urynę ¯\_(ツ)_/¯

Odwiedzam muzea i korzystam z mojej legitymacji studenckiej. Do Ermitażu wszedłem bezpłatnie - regularna cena 700 RUB - sporo muzeów ma bezpłatne lub ulgowe wejścia dla wszystkich studentów wszystkich nacji.

Mogę być ruskim trollem bo w jednym z muzeów babka dała mi bilet który przysługuje obywatelom Rosji - cena regularna to 700 RUB ale dla obywateli FR tylko 400 RUB. Zrobiłem więc najbardziej bylejaką minę jak mnie uczyli koledzy ze Śląska, i z zaciągiem jak ludzie z #podlasie powiedziałem do kasjerki "Adin bilet pażausta" i dostałem ulgowy


W ciągu dnia odwiedzam może ze dwa - trzy muzea, dużo chodzę po mieście, a wieczorami od 20:00 odwiedzam lokalne puby i staram się pogadać z localsami. Staram się ale nie bez większych sukcesów. Jak na razie najwięcej rozmawiałem z barmanem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie jestem piwoszem neofitą, który całe życie walił najtańsze harnasie, ale piwo mają całkiem całkiem, zarówno w sklepach jak i w pubach spory wybór. Jak barman mi zaproponował pszeniczne niefiltrowane to najpierw powiedział że da mi spróbować bo może mi nie smakować xD poczułem sie jakby to pszeniczne niefiltrowane było jakąś nowością czy ekstrawagancją i nie był pewien czy je wypije ( ͡º ͜ʖ͡º)

Siedzę w pubie, #niedzielawieczur z głośnika leci jakiś ruski pop, a w najlepszym humorze jest barman xD ja wypiłem dopiero jedno piwo, a barman w tym czasie wychylił trzy ( )

#podroze #podrozujzwykopem #piwo
g.....i - Dzień 4/7 w #petersburg #rosja

Każdy mój dzień wygląda podobnie.

Wstaję o...

źródło: comment_24GTBtChzBEUCNMLbu1Fz50CMTDac5Cd.jpg

Pobierz
  • 5
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@polik95: jasne, ale tutaj powiedział to w sposób "popatrz jaka nowość spróbuj sobie zanim się zdecydujesz".

Z tym że to było zwykle niefiltrowane. Gdyby to było ciemne piwo dolnej fermentacji południowo kaszubskiego browaru Kaczkodan słodu późnojesiennego krótko leżakujące w beczkach po szkockiej whisky regionu Petersborough to bym wymagał spróbowania.

No ale nie piwa pszenicznego proszę xD
@gumpa_bobi:
Tutaj masz plan wycieczki po ciekawych miejscach w Piterze:

startujesz z chyba pierwszego kreatywnego klastra, gdzie możesz sobie wejść na dach i zobaczyć miasto w całej okazałości:
Projekt Piętra - http://www.loftprojectetagi.ru/en/

później przecinasz Newski Prospekt i kupujesz kilka pamiątek, może jakąś książkę w mojej ulubionej księgarni:
https://www.podpisnie.ru/

tutaj najlepiej wpaść wieczorem, ale w sumie też możesz zjeść dobry obiad i wypić ciekawe piwo - miejsce z naprawdę dobrym klimatem:
https://www.facebook.com/pg/golicynloft