Wpis z mikrobloga

Nic rzadszego pod tym tagiem już się nie objawi, więc możesz przestać obserwować

Na wstępie przepraszam za zdjęcie niskiej jakości, ale miałem tylko ułamek sekundy, by sprawnie z tylnej kieszeni spodni wydobyć telefon, włączyć aparat i smyrnąć ikonkę migawki, powstrzymując przy tym drganie ręki. Wszak niezbyt często widuje się na ulicy auto wyprodukowane w liczbie 17 sztuk, z których rzekomo przetrwały tylko 3. To Isdera Spyder.

Produkowana w latach 1983 - 1992 w kraju związkowym Szwabia, ukazała w kilku generacjach; pierwsze egzemplarze miały 136 konny silnik 1,8l z Golfa GTI, następnie montowano tylko cztero- oraz sześciocylindrowe z Mercedesów, począwszy od 2.3l 185KM do 3.6l 265KM. Waży około 970kg, czyli musi być szybka.

Ciężko znaleźć w sieci więcej rzetelnych informacji na temat owego zagadkowego auta. Tutaj więcej zdjęć tej samej fury, które ktoś zrobił 9 lat wcześniej w tym samym mieście...

Miłego dnia wszystkim i do zobaczenia w kolejnym odcinku za tydzień!

#rzetelnafura <- samochody seksowne, ohydne oraz szare myszki 6/10
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #isdera
DerMirker - Nic rzadszego pod tym tagiem już się nie objawi, więc możesz przestać obs...

źródło: comment_v41rCbIadEj5JAuBchXw6bmIrJbER6EY.jpg

Pobierz
  • 28
@Dymass: Faktycznie był w gumach Turbo. Jako dzieciak wpisałem go nawet podczas gry w państwa-miasta, i nikt z grających nie uwierzył, że taki istnieje. Czasy bez internetu, bez możliwości szybkiego udowodnienia racji.
@kubakabana: Isdera Commendatore 112i.

Commentadore 112i została w ostatnich miesiącach odrestaurowana i przywrócona do stanu oryginalnego i jeździ teraz regularnie razem z innymi Isderami na różne imprezy. A sama Isdera znalazła inwestorów, rozrasta się i szykuje produkcję nowego modelu - elektrycznego Commendatore GT.
autogenpl - @kubakabana: Isdera Commendatore 112i.

Commentadore 112i została w ost...

źródło: comment_BQIyc3CZUepq7R1DXH0jRJT28dJoycvd.jpg

Pobierz
@DerMirker: Całokształt tyłu mi przypomina BMW M1 lub Testarossę, ale w sumie w tamtych czasach popularny był ten krój aut :P Można wiedzieć co Tobie przypomina? Bo mam coś jeszcze przed oczami, oczywiście pomijając światła Mercedesa :P