Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Hej Mirki.
Z racji tego, że się wypalam w handlu to zastanawiam się pomału nad przebranżowieniem. Chodzi mi po głowie kurs CNC i teraz pytanie, czy osoba w zasadzie zielona ma szanse odbyć taki kurs i mieć potem szanse na rynku pracy? Oraz może ktoś by mógł polecić jakieś konkretne szkolenia w okolicach Białego? Nie muszą być najtańsze, obym miał po nich przebicie.
#cnc #praca #bialystok
  • 25
@pawelpaweld: Strzelam że koło 2-3k, w mechaniaku chyba je robią. Nie że odradzam inwestowanie w siebie, ale na kursie będziesz zapewne z grupą z urzędu pracy, która taki sam kurs otrzyma za frajer, więc chyba sam rozumiesz że nie wiele tym zyskasz na rynku pracy, biorąc pod uwagę konkurencję.
Możesz uderzyć do np Samaszu, tam z tego co wiem jak dobrze zagadasz sfinansują Ci szkolenie, a do tego będziesz miał fuchę,
@pawelpaweld: Tyle ze w białym na CNC to ty się nie dorobisz, ja poszedłem bez żadnego doświadczenia do roboty i powoli jakoś szlo, tyle ze skończyłem Mechaniak. W białym średnio Ci polecam pracowac na CNC, wszędzie najniższa krajowa a do takiego Samaszu gdzie już lepiej płaca to już dojazd dochodzi. Jak chcesz coś więcej się dowiedzieć pisz pw.
@pawelpaweld: Rozbrajają mnie ludzie którzy chca iść w Cnc i są skłonni zapłacić za kurs jeszcze xD niezłym frajerem trzeba być żeby dawać kasę za prace z której lekka ręka 70% ludzi których znam chce się wyrwać, w dodatku zarabiać w okolicach 3 tysięcy przy nadgodzinach :D
Szukają cały czas pracowników, ale tylko i wyłącznie dlatego ze praca jest gowniana, tak samo jak zarobki.
Nie tak dawno dostałem propozycje pracy, detale
@Wojak90: sporo ludzi lubi te robotę, wiec ze stwierdzeniem, że praca jest gówniana to bym się kłócił.
Moze w sytuacji gdy pracujesz jako podajnik..

Ja nie znam nikogo, kto by chciał rzucać te robotę. Ale to się tyczy prawdziwych operatorów, a nie "podajników"
Kasa z podstawy marna, średnio pewnie ~3k, ale nadgodziny przeważnie 100% płatne, jak ktoś chce dorobić i ma chęci, to już całkiem sensowne wypłaty wpadają

Ogólnie szału nie
@rebul4: kasa z podstawy marna, i tu masz odpowiedz dlaczego to gowniana branża. Ja nie mam mentalności niewolnika ze będę yebau 250 godzin w miesiącu żeby zyc godnie. Są zawody gdzie można zarobić bez przemęczania się i nadgodzin, to jest dobra praca i branża.
@Wojak90: ok. niech Ci bedzie. ta branża to dno i największa patologia, bo przecież sa lepsze i lepiej płatne roboty

¯\_(ツ)_/¯

równie dobrze można łopatą #!$%@?ć w upale przy budowie autostrady, albo kilofem na kopalni, zamiast sobie siedzieć spokojnie przy maszynie na klimatyzowanej hali i pól dnia przeglądać internety jak się ustawi wszystko i odpali program.
@rebul4: ja tam wole takie podejście, nie jestem zawistnym człowiekiem żeby doradzać komuś pójście w branże gdzie pewnie będzie pracował na 3 zmiany, śmierdział olejem i nie daj Boże jakimś żeliwem, chodził pokaleczony, wykonywał nierealne terminy w kiepskich warunkach, a do tego jeszcze nawet nie zarobi.

¯_(ツ)_/¯

E: klimatyzowana hala? Ile takich hal w Polsce jest, z 10? Wiele firm znałem i jedyne gdzie była klimatyzacja to w biurze i w
@Wojak90: to jest tak samo, jak ze znalezieniem lepiej płatnej roboty w innej branży.
Sa zakłady gdzie śmierdzi olejem bród syf i stare maszyny i ktos cie pogania.
A sa miejsca gdzie masz nowoczesny sprzęt klimę i robisz sobie na spokojnie.
Nie każdy znajdzie dobrze płatna robotę w lepszej branży, tak samo nie każdy znajdzie fajny zakład gdzie robota jest Ok
@Wojak90 firm jest coraz więcej, sporo się rozbudowuje, nowe hale, nowe parki maszynowe a czasy z polecenia się już dawno skończyły
Przynajmniej na Śląsku tak to widzę.
Tylko te zarobki cały czas marne. I wkurzające jest to, że widać wszędzie do okoła ogromne pieniądze, wszystko w tej branży drogie. A na pracownikach się oszczędza
@rebul4:
Tylko te zarobki cały czas marne. I wkurzające jest to, że widać wszędzie do okoła ogromne pieniądze, wszystko w tej branży drogie. A na pracownikach się oszczędza

I nie sądzisz ze to jest ta patologia o której ja ciagle pisze? Ze robisz robotę za ogromne pieniądze, obsługujesz maszyny i korzystasz z narzędzi które sa bardzo drogie, walczysz z setkami żeby wyszło, a zarabiasz mniej niż kasjer w Biedrze?