Wpis z mikrobloga

Są jakieś mirki #bmx #street #rower #mtb powyżej 180cm (185 here) jeżdżące na typowej streetówce z ramą w okolicach 13-14"? typu: https://psbmx.com/wp-content/uploads/2016/10/mihalyBOTD.jpg

Da się, czy jednak jest to zarezerwowane dla dzieciaków i niższe osoby i lepiej złożyć coś a'la streetowego (koła 26, opony typu k-rad, homemade single speed) na większej ramie, np trailowej (którą akurat posiadam, 18,5" - picrel)?
nynomat - Są jakieś mirki #bmx #street #rower #mtb powyżej 180cm (185 here) jeżdżące ...

źródło: comment_xNASl9hTQqG1LKlp0cjp5IoeJbO1U0Xj.jpg

Pobierz
  • 40
@shusty: w zasadzie to #!$%@?, chodziło mi o komfort jazdy, uderzanie kolanami w kierownicę i permanentnego garba.

@redmonk: @wizkid: nie jeździłem, rower wygrałem i nie jest nawet rozpakowany, czeka na olx.
Plan był taki żeby go sprzedać, kupić tanio streetówkę i żeby zostało. Ale coraz bardziej myślę, żeby go jednak nie sprzedawać w całości. Niedawno skończyłem składać fulla #enduro, w którym najbardziej kuleje napęd (1x8 xd) i hamulce.
@Przedabog: no to zdecydowanie, chcę drugi rower do streetu tak czy siak, bo na fullu to żadna robota. Pytanie czy bawić się w przerabianie fajnego trailowego roweru, który fizycznie mam w garażu w pudle, czy sprzedać i iść w streetówkę z ryzykiem, że będę się #!$%@?ć, że za małe i dla dzieci.
Masz rację, ale nie chcę właśnie go składać, pojeździć i uznać, że jednak sprzedam w całości. Straci na wartości
@nynomat: Jak zamiast 650b+ (czyli tyle co 29) wepchniesz 26 to tylko obniżysz suport i zmniejszysz prześwit. Widełki i cały rower zostaną tak długie jak były więc dużo ci to manuali i innych wygibasów nie ułatwi. I upewnij się że nie będziesz musiał takich kół zamawiać, tanie Treki ostatnio maja dziwne tylne piasty i pod 26 raczej nikt takich fabrycznie nie robi.
@nynomat: mam ok. 180cm, próbowałem jeździć na Two4Playerze na kołach 24" i jest to jednak trochę za małe, ale wydaje mi się że taki Two6Player na 26" już byłby w sam raz ;) "Normalnym" HT-kiem wiele nie nafikasz, jest za długi według mnie. Sam mam Horneta 16" więc też nie jakaś długa rama i nawet ostatnio rozważałem przerobienie go na singla bo więcej się bawię po mieście niż w terenie, ale
via Android
  • 0
@dran2
@wizkid ja nie planuje zmniejszać tego.roweru przez mniejsze koła, chodzi bardziej o to, że większe będą mi bardziei przeszkadzać przy jakichś 180 itp. Długość ramy mi właśnie odpowiada. Macie na myśli, że standardowa piasta z kół 26 z meridy matts sprzed 10 lat może nie pasować do rozstawu tylnych widełek w roscoe?
via Android
  • 0
@onionomous masz rację, tylko między 180 na 26playerze a na bmxie też będzie przepaść, a mimo to nie wyobrażam sobie godziny na bmxie. Wydaje mi się, że większość streetówek będzie niewygodna, ostatnio trochę jeździłem na ramie 14 pokroju wszystkich dirtowek i na stojąco byłem tak blisko moska że musiałem się mega wyginać.i wisieć nad przednim kołem. Długość ramy to dla mnie raczej plus. Napinacz już zamówiony, przerabiam kasetę na.singla właśnie tak jak
via Android
  • 0
Nie będę miał porównania, bo nie jeździłem na nim z pełnym napędem :) robie singla nie tyle dla masy, co dla braku rzegoczącej przerzutki :) tylko teraz martwi mnie ta piasta, nie mam póki co jak przymierzyć