Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi studiujących mechanikę i budowę maszyn: szukam laptopa na studia i w zasadzie nie wiem czego powinienem wymagać-potrzebna mi będzie jakaś mocna maszyna żeby postawić na tym Cada/Solidworksa itd. czy na te studia wystarczy coś średnio wydajnego?
#mibm #agh #imir
  • 13
  • Odpowiedz
@karol_187: nic specjalnego, ja co prawda nie jestem na MiBM, ale rekreacyjnie cos tam rysuje w Solidzie najczesciej, mam 7-letniego lapka, i5 2410 bodajze, grafike 1gb, 8gb ramu... bez ssd :>
  • Odpowiedz
  • 0
Hmm, to chyba skończy się na jakimś ultrabooku do noszenia na studia i lekkim odświeżeniu stacjonarnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@karol_187 z mojego doświadczenia nic specjalnego nie jest potrzebne, przyjemniej w trakcie studiów. Mnie wystarczył laptop hp pavilion 15, model n025sw to sobie specyfikację zobacz. Przy większych modelach albo założeniach z kilkudziesięciu elementów widać było, że trochę zwalniał ale dało się pracować. Moim zdaniem jak będzie procesor 4 rdzenie, 8 GB RAM to w trakcie studiów da radę, a potem sam będziesz wiedział co bardziej Ci się przyda i co ewentualnie zmienić,
  • Odpowiedz
  • 0
@borsuk123 widziałem niestety takie opinie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dam mu szansę. Najwyżej po roku zmienię wydział i kierunek, mam tyle punktów że mogę iść na prawie wszystko na AGH ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz