Wpis z mikrobloga

@pizza-eco: A co ma do tego homeopatia? Mnie nieustannie zadziwia, jak można posiadając elementarną wiedzę z nauk przyrodniczych i matematyki wierzyć w homeopatię. A tutaj masz medycynę naturalną, ziółka, sproszkowane części zwierząt - to ma jakieś tam właściwości, ale nikt nie umie powiedzieć jakie, jak ze sobą wzajemnie reagują ani jak dobrać właściwe dawki.
@PerfectWoman czy ja wiem czy cofać? Są leki i są ich naturalne odpowiedniki, tak jak np. z antybiotykami - są syntetyczne i naturalne (czosnek, zioła itp). W przypadku świńskiej tarczycy - znajdują się tam hormony tarczycowe tak samo jak w syntetycznych odpowiednikach. Można mieć zastrzeżenie co do dawki, ale jak robią sproszkowana to już pewnie mają jakoś ogarnięte dawkowanie.
@pizza-eco A gdzie tu homeopatia?
@PerfectWoman: @fenixon: homeopatia, czyli leczenie zgodnie z zasadą "podobne czyni podobne". Tutaj pani chce leczyć swoją tarczycę za pomocą tożsamego organu innego zwierzęcia. Inni na przykład jedzą bawole jądra na potencję. Praktyki znane już od tysięcy lat.
@PerfectWoman: kiedyś kupiłem od Polaka mieszkającego w Tajlandii, gdzie to produkują i sprzedają legalnie jako suplement. 260 zł za 1000 tabletek, a brałem z pół tabsa dziennie, to chyba nie ma tragedii, chociaż nie znam dzisiejszych cen. Zmiany w hormonach potwierdzone w badaniach, więc chyba nie do końca homeopatia, choć może wiele zależy od źródła.

Zwolennicy "naturalnej" wersji opierają się chyba głównie na tym, że zawiera też hormon T3, czyli aktywną
@pizza-eco: Poczytaj jeszcze czym jest homeopatia, bo tam głównie chodzi o stężenie substancji (mniej niż śladowe ilości). Homeopatia to wymysł XVIII wieku, żadne tam tysiące lat ;) Jedzenie tarczycy czy jąder z homeopatią nie ma nic wspólnego.
@PerfectWoman: bo w homeopatię, chociaż nie ma żadnych podstaw żeby wierzyć w jej skuteczność, łatwiej jest uwierzyć. Współczesna medycyna jest po prostu skomplikowana i bez pewnej ścisłej wiedzy trudno ją zrozumieć zwyklemu zjadaczowi chleba. Skoro ludzie mają brać ją na wiarę, to wolą przyjąć coś co częściowo jest według nich logiczne.


@pizza-eco: przeciętny konował postępuje wg. schematu np. z takiej medycyny praktycznej.
zarejestruj sie tam jako studenciak i elo (