Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej #!$%@? na #codzienndawkamadek na grupach na #facebook o #zasilki czy tam #500plus ? XDDD

Jak tylko ktoś wypowie się krytycznie na temat zasiłków, konkretnego przypadku czy ogólnej polityki państwa w kwestii socjalnej to zlatują się #madki i podnoszą wrzask pt.:

" ZAZDROŚCISZ NAM ŻE MAMY 500+ A TY NIE, ZAWIŚĆ CIE ZJADA ŻE KTOŚ COŚ ZA DARMO DOSTAJE"

I myślę sobie wtedy : Ale czego mamy #!$%@? wam zazdrościć? XD Bycia ubogimi, którzy zakładają rodziny nie przekraczając samodzielnie żałosnego progu dochodowego w wysokości 800zł/osobę w rodzinie? XD

Przecież takie małżeństwo w rodzinie 2+2 żeby dostać 500+ na pierwsze dziecko musiałoby razem zarabiać 3200 lub mniej, czyli po max 1600zł netto wypłaty na osobę xD
Ale to Ci którzy sami zarabiają pewnie więcej niż oni we dwoje doliczając dodatki zazdroszczą xD
  • 25
  • Odpowiedz
@ambereyed z jednej strony ok, zawsze takie osoby będą. Ale jest różnica między wydawaniem ogromnego hajsu ZA NIC, często patologii, a pomocą osobom, które faktycznie tej pomocy potrzebują.

I wylewanie frustracji mimo wszystko daje dużo. Dla zdrowia psychicznego, ale też im więcej osób będzie mówiło głośno o tym, że są niezadowolone, tym większa szansa, że coś się może zmienić.
  • Odpowiedz
@Shyvana: ja studiując dziennie pracując między zajęciami i mając powyżej 800 zł nie jestem w stanie żyć godnie a ci ludzie myślą że ktoś im zazdrości. A czekaj zapomniałem że jak oni mają próg 800 to starczy że im wychodzi 700+500=1200 czyli #!$%@? są ode mnie bogatsze xD
  • Odpowiedz
@Shyvana: To jest mentalność przedszkola :) Pamiętam jak byłem w zerówce czy tam w pierwszej klasie, to dzieciaki zawsze #!$%@?ły że to zazdrość jak ktoś coś skrytykował. Te biedne kobiety nie rozwinęły się od dziecka. Albo mentalność ich dzieci wpływa na nie same :D
  • Odpowiedz