Wpis z mikrobloga

Mirkowie, powiedzcie o co chodzi. Od ponad dwóch tygodni próbuję kupić używanego Huaweia P10. Z niedowierzaniem patrzę na czwarty telefon i już nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Pierwszy - rzekomo spadł w trakcie pakowania przesyłki.
Drugi - przyszedł w jednym kawałku, ale chyba jakiś budowlaniec nosił go w kieszeni, bo obiektywy aparatów są w takim stanie, że absolutnie nie dało się nic robić zdjęć
Trzeci - najgorszy przypadek, w skrócie dałem się zrobić w konia i sprawa obecnie na policji dłuższa wersja tutaj
Czwarty - tym razem nie gada z kartą sim

Nie ogarniam tej sytuacji, a już w szczególności tego czwartego telefonu. SImlocka nie ma - sprawdziłem w menu serwisowym, poza tym działa z kartami Orange i Play. Virgina nie łapie żadnego z dwóch, którymi dysponuje. W żadnym z dwóch dostępnych gniazd. Nawet po resecie ustawień sieciowych, włączeniu roamingu krajowego (był z resztą włączony) i resecie do ustawień fabrycznych. Po prostu odlot.

  • 9
@cukru: APNy są tylko na internet i MMSy, tym niemniej wszedłem. Ciekawa sprawa, bo są tu domyślne APNy z tego SIMa, których nie mogło tu być zaraz po zrobieniu factory reseta.
A, nie dodałem ikonka o stanie SIMa z przekreślonego prostokąta po włożeniu tej karty zmienia się w słupki z X na górze, czyli coś jakby brak zasięgu.
@Jelen_Szlachetny @cukru Sprawa jest rozwojowa. Zacząłem próbować kombinacji z różnymi kartami w różnych gniazdach i... są przebłyski. Tzn. jak dwie karty są w środku, to na ogół jedna z nich działa i czasami jest to nawet ta z Virgin Mobile. Jak do tej pory we wszystkich podejściach działała w takich sytuacjach karta z drugiego slotu, ale pod warunkiem, że coś było w pierwszym. Czasami nawet działają obydwie, ale po restarcie działa tylko
@Jelen_Szlachetny @cukru: OK, odtworzyłem problem. Nie działa z jednym SIMem, ponieważ przestaje działać, gdy próbuję ustawić tego konkretnego SIMa na domyślną kartę do internetu. Dlatego, gdy tylko ta jedna jest w środku, to przestaje działać. Gdy w środku są dwie, to wszystko działa tylko tak długo jak domyślną do internetu jest jakikolwiek inny SIM. Czyli wydawałoby się, że to SIM jest problematyczny. Tymczasem ten sam SIM w dwóch innych telefonach łączy