Wpis z mikrobloga

Jak chcecie mieć dziecko po trzydziestce, to tak jak byście w ogóle nie chcieli.
Dla wielu osób jest już za późno - pracuję teraz w miejscu gdzie przeważają ludzie 40-50 lat i dziwnie często są osoby które w szczerej rozmowie wychodzi, że chciały mieć dzieci ale za późno zaczęli - po trzydziestce i już było za późno.
Ale jak nie chcecie mieć to to, że jesteście po trzydziestce, to żaden środek antykoncepcyjny pamiętajcie!
#dzieci #rada #demografia
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masz_fajne_donice: moja siostra jest po 30 i właśnie mnie poinformowała że jest w ciąży. Wiem że nie należy generalizować ale teraz kiedy niektóre w wieku 21 lat mają już trójkę jest to trochę odstępstwem.
@CudMalina:

Z drugiej strony sporo teraz kobiet które rodzą po 40.

Oczywiście i są przypadki po 50ce co jest już chore.
Ale jak @BobBuilder zauważył im więcej, tym ciężej. Nie każdy bierze pod uwagę, że długo czekając może nie doczekać się nigdy.

A nie ma co robić dzieci na siłę

A napisałem że trzeba robić na siłę? Dopowiedziałaś sobie no tak. I dyskutuj z takimi dopowiedzeniami ehhh.
Chodzi o to, że
maszfajnedonice - @CudMalina: 
Z drugiej strony sporo teraz kobiet które rodzą po 40....

źródło: comment_Df2CPYouKyb09V2nX6k0mc3vCytLbZRu.jpg

Pobierz
A napisałem że trzeba robić na siłę? Dopowiedziałaś sobie no tak. I dyskutuj z takimi dopowiedzeniami ehhh. Chodzi o to, że wiele osób chce mieć dzieci koniecznie ale czeka bo kariera, zasoby, dom wykańcza, jeszcze kilka wycieczek zaliczyć. A potem jak te osoby co znam przez resztę życia im szkoda. Dlatego PRZYPOMINAM coś co nie dla każdego oczywiste - im później tym mniejsza szansa mimo, że się chce.


@masz_fajne_donice: Wyluzuj trochę.
@masz_fajne_donice: Przed 30 moje dziecko jadłoby gruz. Pomijając szczegół, że potencjalnego ojca poznałam mając ponad 30 lat. Więc mogłam sobie decydować wcześniej, pff. Spokojnie między 30 a 40 się wyrobisz nawet z trójką. Jeśli ktoś ma problem z płodnością, to na ogół całe życie i wiek nie ma nic do rzeczy. Wśród moich znajomych jest kilka matek z rejonu 38-42, nie widzę w tym nic dziwnego. Teraz kobiety są młodsze biologicznie
Przed 30 moje dziecko jadłoby gruz. Pomijając szczegół, że potencjalnego ojca poznałam mając ponad 30 lat. Więc mogłam sobie decydować wcześniej,


@lavinka: Ehhh.
Oczywiście, że piszę do osób które się wstrzymują z decyzją a są w stanie przed trzydziestką. Jeżeli kobieta nie ma nawet partnera no raczej jasne, że to nie było skierowane do niej. Jak ktoś sam nie potrafi się nawet utrzymać to lepiej żeby w ogóle nigdy dzieci nie
@masz_fajne_donice: Przecież większość ludzi przed 30 nie ma stałego partnera. To jest prawdziwa przyczyna obniżenia dzietności (ci co chcą mają mniej niż troje), a nie średni wiek, bo większość dzieci w Polsce rodzi się u matek w wieku 25-30 i 30-35. Ludzie nie mają dzieci, bo ich nie chcą lub ich nie stać, a nie że ich nie mogą mieć.
Przecież większość ludzi przed 30 nie ma stałego partnera


@lavinka: No to nie jest do tych osób. Temat zamknięty.
Jak już mówiłem ja znam dziwnie sporo par, które czekały z tym robiąc inne rzeczy i do takich to kieruje. Nieświadomych efektów czekania. I tak - są tacy ludzie.
@masz_fajne_donice: "które czekały z tym robiąc inne rzeczy" - no i bardzo dobrze, bo dzięki temu nie są jak sfrustrowane Karyny, że dziecko im nie pozwala realizować pasji (typu mama Madzi). Ja szczerze wolę takich późniejszych rodziców, którzy świadomie się decydują na potomstwo niż takich musimy mieć dziecko, bo społeczeństwo się domaga. Skąd pewność, że będąc młodszymi mieliby większe szanse na potomstwo? Większość ludzi mających problemy z płodnością ma je nie
@masz_fajne_donice: Te statystyki są z dupy, bo nie badali wszystkich ludzi, tylko ludzi, których badali, takimi rzeczami bardzo łatwo manipulować. Wiesz, że jeszcze w latach 60 40 latki rodziły 10x więcej dzieci niż obecnie? To się zmieniło dopiero w latach 70, kiedy weszły do powszechnego użycia spirale. Poza tym nadal widać, że około 30 jest bardzo wysoka szansa posiadania dziecka. Spada dopiero po 40, więc Twoja teza nie ma racji bytu.
@masz_fajne_donice: 60 - 50% szans na zajście w ciążę w ciągu roku to bardzo dużo. Co druga starajaca się 30 latka zachodzi w ciążę.
"Według Human Fertilisation and Embryology Authority, około 95% kobiet w wieku 35 lat, które odbywają regularne stosunki seksualne bez zabezpieczeń zajdzie w ciążę po trzech latach starań, ale w przypadku kobiet w wieku 38 lat spotka to tylko 75% z nich"