Wpis z mikrobloga

Pierwsze hennowanie. Lawsonia inermis, czyli chyba ta klasyczna henna. Moje włosy- ciemny brąz. Nie liczę na koloryzację (choć super byłoby, gdyby udalo mi się wydobyć jakieś rude/kasztanowe tony, oceplić kolor), chcę pokryć włosy tą hennową otoczką. W instrukcji jest temp 90 stopni, a wszędzie czytam, zeby nie przekraczać 60. Jak z tym jest? Warto coś dodawać do mieszanki czy henna+woda wystarczy?
#wlosy #mirabelkopomusz #uroda
r.....a - Pierwsze hennowanie. Lawsonia inermis, czyli chyba ta klasyczna henna. Moje...

źródło: comment_mY682vJZ3hQCrU4zhsq2R5Ypag5YSNrJ.jpg

Pobierz
  • 31
@ragdolka hennową mistrzynią jest @wwwlosy_pl :) może coś więcej powie.

Naturalnie mam jasny brąz, włosy raczej niskoporowe i srednioporowe w kierunku niskoporpwych. Farbuję czystą henną. Kolor jaki uzyskuję widoczny jest na zdjęciu, które fajnie oddaje barwę włosów w cieniu i słońcu :)
Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że zawsze zalewam prawie wrzątkiem. Czasem dodaje cytrynę lub ocet jabłkowy - i zwykle do tego ograniczeniczam się farbując odrost.
Gdy odświeżam kolor, oraz w
StalowaFigura - @ragdolka hennową mistrzynią jest @wwwlosypl :) może coś więcej powie...

źródło: comment_FKwSCFABJpxsjcXVNE5HkXrMcnmILb57.jpg

Pobierz
@ragdolka oj, następnym razem weź 3x więcej i jakiejś jakościowej, Phitofilos czy sattva, bo z tego można ale zrobić gloss jak unikasz nadbudowy. Z takiej ilości wejść ogóle bardziej gloss wyjdzie, zrób na glutku lnianym z 3g kwasku cytrynowego, glutek temp 60 stopni i na noc odstawione. Możesz dodać kozieradke lub inne zioła jako wypełniacze i dla lepszego efektu dla skóry głowy.
@ragdolka tyle żeby na włosy Ci wystarczyło, bo henny mało! W tym wpisie coś Cię zastanawia? Pierwszy rzut i brak mi składu tamtego wynalazku. BTW ja też 25g zahennuje, ale odrosty i to glossem z odżywką. Ale moje łapią jak dzikie + specjalnie unikam nadbudowy
@ragdolka raczej tak, choć lepiej przeznaczyć na straty osobne naczynie.
Od stawiasz na jakiś czas hennę, by się przegryzła?
Ja zwykle robię sobie ją wieczorem, odkładam zakrytą w ciepłe miejsce a następnego dnia nakładam.
@Stalowa_Figura: w świetle słonecznym i czasem w sztucznym widać miedziany/kasztanowy odcień, choć delikatnie, zależnie od tego jak pada swiatło. Kiedy mam zrobić drugą hennę, jesli liczę na dodatkowe podkręcenie efektu? Czy po 48 godzinach niemycia włosów kolor może być bardziej widoczny?