Wpis z mikrobloga

@Conscribo:

Przecież ty się nie wypowiadasz na temat tego, czy zioło jest dla ciebie spoko, czy nie, więc co to ma do rzeczy? xD Jego motto przewodnie jest prawdziwe, więc do czego ty się #!$%@??
Jego motto przewodnie jest prawdziwe


@ruszka: Widać, że zwolennik chwastów. Na prawdę myślisz, że po delegalizacji ludzie przestaliby brać dopalacze? W jakim ty świecie żyjesz XD
@Conscribo:

Spożycie innych używek maleje w każdym kraju, w którym zalegalizowano/zdekryminalizowano marihuanę. Udowadnia to Portugalia, Holandia, Czechy i ostatnio Kolorado. Statystyki są ogólnie dostępne w internecie, jest nawet na ten temat artykuł na angielskiej wikipedii. Takie są fakty, przykro mi, że nie pasują do twojego światopoglądu xD
@Conscribo:

Dodam jeszcze, że obecny problem z dopalaczami jest efektem tylko i wyłącznie tego, że poprzednie generacje zostały zdelegalizowane - na początku, gdy dopalacze wchodziły do Polski, były to po prostu zwykłe zamienniki popularnych substancji - dobrze przebadane, niektóre znane od niemalże 100 lat, zatrucia były bardzo marginalne ze względu na łatwość dawkowania i szkodliwość na poziomie klasycznych narkotyków. To, że teraz są na rynku gówna, które nie wiadomo nawet jak
@ruszka: Tutaj się z tobą zgodzę, depenalizacja wszystkich narkotyków może skutkować dużym spadkiem użytkowników dopalaczy, ale my cały czas rozmawiamy o legalizacji marihuany, nie wszystkich narkotyków xd
@ruszka: Jestem całkowicie za depenalizacją narkotyków. Piję do tępych marihuanistów, którzy myślą że jak zalegalizują chwast, to ludzie nie będą brać czy to alfy, czy mdphp, czy klefa. Traktują ten chwast jak wybawienie od wszelkich narkotyków, panaceum narkotykowe ¯\_(ツ)_/¯
@ruszka: Jestem całkowicie za depenalizacją narkotyków. Piję do tępych marihuanistów, którzy myślą że jak zalegalizują chwast, to ludzie nie będą brać czy to alfy, czy mdphp, czy klefa. Traktują ten chwast jak wybawienie od wszelkich narkotyków, panaceum narkotykowe ¯_(ツ)_/¯


@Conscribo zdaje się, że nikt nie twierdzi, że użycie jakichkolwiek innych substancji spadnie do zera. Zdaje się, że - klasycznie - jak ci wykazano, że piszesz bzdury, to teraz kreujesz kogoś, do
@Conscribo: A skąd ten argument wziałeś? Nigdy nie słyszałem, żeby jakiś zwolennik podał taki argument, co jest zabawne, bo wołasz o statystyki, a sam wyskoczyłeś z dupy wziętym obrazkiem
@Conscribo: Ja bym zalegalizował KAŻDY narkotyk ALE byłby na nie VAT i każdy musiałby mieć RECEPTE.
Kupujesz Marihuane w sklepi z drugami - masz 18 , czytasz recepte i pisze ze nie mzoesz po tym prowadzic jak to na ciebie wplynie jakie dawkowanie.
LSD- to samo, 18 lat , recepta z dawkowaniem skutki uboczne i tez zakaz prowadzenia PO.
#!$%@? coś pod wpływem to tak jak po alkoholu czynnik obciazajacy.

Dajcie
@Conscribo: Cóż, jeżeli @ruszka udostępni statystyki (które sam chętnie bym zobaczył), to się okaże, że jednak mają rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A sytuacja tutaj może być dość skomplikowana. Czasami ludzie wolą wziąć legalny syf, niż coś nielegalnego, ale mniej szkodliwego. Dodatkowo młodzi, którzy jeszcze nic nie brali, mogą się po prostu zatrzymać na marihuanie i nie chcieć próbować nic więcej.
@NPrBaz: Jestem 90% pewny, że nie przedstawi takich statystyk, ponieważ byłyby one całkowicie pozbawione sensu. Idąc tym tokiem myślenia legalizacja papierosów poskutkuje zmniejszeniem spożywania alkoholu. To są 2 zupełnie inne rzeczy, tak samo jak marihuana i dajmy na to amfetamina. Legalizacja jednego, nie wpłynie na zmniejszenie spożycia drugiego ¯\_(ツ)_/¯