Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się to mało prawdopodobne aby armia rosyjska nie stworzyła w Latakii wspólnego systemu obrony plot z SAA, zwłaszcza że dostarczyła armii syryjskiej co najmniej cztery systemy S-200. A z tych dziwnych tłumaczeń rosyjskiego MON wynika teoretycznie, że nie dość że nie było podporządkowania oddziałów plot SAA w Latakii dowództwu rosyjskiemu w Humajmim, to nie było nawet wspólnego dowództwa, które koordynowałoby działania systemów plot typu S-200 i S-75 Syrii oraz S-400 Rosji w tym rejonie. Ponieważ nie wierze w taką możliwość, z logicznej dedukcji wynika, że w rosyjski samolot walnęła rakieta wystrzelona z Manpada obsługiwanego przez jakiegoś narwanego Syryjczyka.
#syria
  • 128
Swoją drogą to jak nie mają zintegrowanej obrony,


@Hieronim_Berelek: Oczywiście że mają zintegrowaną obronę, muszą mieć na co wskazują choćby sprawne akcje podczas tych nalotów dronowych. Dlatego to tłumaczenie Rosjan nie bardzo mi się trzyma kupy i próbuje jakoś to logicznie wytłumaczyć. Ale ktoś tu kłamie albo nie mówi wszystkiego.
30 kilometrów od wybrzeża


@papier96: 30 km od wybrzeża był samolot, który jak wynika ze słów tego rzecznika rosyjskiego MON-u podchodził do lądowania? Przecież to się kupy nie trzyma.
Na Kraków Balice z kierunku zachodniego.


@papier96: Jak z kierunku zachodniego? Przecież ścieżka podejścia do lotniska jest zawsze jedna wynikająca z jego osi. Ścieżka podejścia do lotniska w Balicach zaczyna się w Batowicach jak piszą zawodowi piloci na forum lotnictwa, czyli około 10 km od lotniska. Pieprzysz farmazony jak mały kazio.
ie jesteś w stanie przyjąć tego, że nie zrobił tego MANPADs


@papier96: Ja jestem w stanie wszystko przyjąć co jest logiczne. Szukanie szczątków samolotu rzekomo podchodzącego do lądowania na lotnisku, 47 km od tego lotniska wydaje mi się nielogiczne. Tak samo nielogiczne jest wciskanie że samoloty rejsowe w Małopolsce łatają dziesiątki km na niskich pułapach. To generalnie jest kompletny farmazon.
schodzą na odcinku ostatnich 10 km od krawędzi pasa?


@papier96: Tak piszą zawodowi lotnicy na forach. Przy czym gdy jest dobra widoczność lub gdy jakiś samolot się spieszy, to podobno jeszcze póżniej można zacząć schodzić przy lądowaniu w Balicach. W każdym bądź razie oficjalna, standardowa ścieżka podejścia do lotniska w Balicach zaczyna się zawsze w Batowicach, z mapy wynika ze to jest 10 km od lotniska.
Nie wiem gdzie zaczyna się
@Thorkill: Myśląc po wojskowemu masz rację, ale jest jeszcze polityka.
O ile Syria nie ma problemu ze strzelaniem do Izraela to już Rosja tak. Dopóki przywiezione przez nich do Syrii rakiety pozostają pod ich dowództwem ich użycie jest decyzją polityczną.
A stworzenie pretekstu do ostrzału sił rosyjskich na terenie Syrii przez Izrael i resztę to poważna eskalacja konfliktu.

Gx
schodzą na odcinku ostatnich 10 km od krawędzi pasa?

@papier96: Tak piszą zawodowi lotnicy na forach. Przy czym gdy jest dobra widoczność lub gdy jakiś samolot się spieszy, to podobno jeszcze póżniej można zacząć schodzić przy lądowaniu w Balicach. W każdym bądź razie oficjalna, standardowa ścieżka podejścia do lotniska w Balicach zaczyna się zawsze w Batowicach, z mapy wynika ze to jest 10 km od lotniska.


@Thorkill: A co rozumiesz,