Wpis z mikrobloga

Dla tych wszystkich którzy piszą że trolluje. Zdjęcie pochodzi z internetowego wniosku o stypendium socjalne. Tyle wynosił dochód w mojej rodzinie na głowe, tu nie ma żadnego ukrywania dochodu, rzeczywiście musiałem za tyle przeżyć miesiąc podczas gdy moim rówieśnicy dostawali tyle miesięcznie od rodziców. Wychowywała mnie samotnie matka która żałowała że mnie urodziła. No i w jaki sposób ja nie mam być #!$%@?ą? Kiedy ja jedyne co pamiętam z dzieciństwa to skostniałe ręce z zimna i dogrzewanie się piecykiem elektrycznym firmy adler. Wiecie że pierwszy telefon kupiłem sobie za zaoszczędzone pieniądze w 2 liceum? I to jeszcze kupiłem jakaś zwykła nokie w czasach kiedy już były smartfony. Nic dziwnego że nikt nie chciał ze mną trzymać w szkole. Mówią że cierpienie uszlachetnia a wiecie co? gówno, całe moje życie to cierpienie a nie czuje się szlachetny
#przegryw ##!$%@? #zalesie #bieda
Pobierz
źródło: comment_gg4sS9e0b0TMo1gDcuHZK9DZCTkSgO9x.jpg
  • 110
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: no #!$%@? zamiast wziac sorawy w swoje rece liczysz na socjal to sie nie dziw ze #!$%@? jestes. W zaleznosci od tego co zdawales na maturze miales 4-5 miesiecy wolnego ktore mogles przepracowac np. Za granica. Mi sie stypendium nie nalezalo bo matka miala za wysoki dochod ale co z tego jak ponad polowe dochodu zjadaly kredyty? Od poczatku liceum pracowalam w wakacje zeby miec jakakolwiek swoja kase ktora szla
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa
Będąc na studiach w Krakowie (a jestem z łódzkiego) mialem podobnie. Matka się rozchorowala, ojciec nie potrafił większej kasy zarobić... Wesoło nie bylo. Pracowałem jako korepetytor z matematyki, fizyki i chemii, ale jak brakowalo, to brałem dodatkowe zajęcia. Przez kilka miesiecy pracowałem na zmywaku za 6(!!!) zl/h, gdzie z korepetycji bralem 25-30. I tak, praca uszlachetnia.
A i taki komentarz dla tych co nie rozumieją. Te dochody służą jako przykład dlaczego jestem #!$%@?, jest #!$%@? bo jestem biedny. Zresztą typowe dla mirko, nagle wszyscy mieli mniejsze dochody niz ja xddd ciekawe jak? Jedyny sposób żeby mieć mniejsze dochody to ukrywanie dochodu. Matka miała najniższą rente więc nie wiem w jaki sposób wy moglibyście mieć mniejsze dochody. A i nie piszcie że w latach 90 też mieliście 600 zl
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: I się dziwić, że w Polsce stosunek samobójstw mężczyzn do kobiet wynosi 8:1. Choćbyś nie wiem w jakim gnoju siedział, to i tak przyjdzie ktoś kto powie: inni mają gorzej! Nie użalaj się, nie bądź #!$%@?ą itd. Sam pochodzę z podobnej nędzy, tylko miałem tyle szczęścia, że ojciec w okresach gdy nie pił organizował jakieś pieniądze, do tego mieliśmy dom po dziadkach, więc na pierwszy rzut oka tak tej biedy
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: Po prostu jesteś nie zaradny życiowo i tyle liczysz na socjal, a może byś olał gówno studia i fach na starcie zdobył? od gówniaka miałem podobną sytuacje matka na najniższej rencie, ojciec jakaś tam praca ale socjalu nie było więc o hamburgerze z maca mogłem sobie pomarzyć, ciuchy to tak samo porażka, dodatkowo ze względu na biedę byłem wyśmiewany w szkole, jednak wystarczyło że lepiej zapoznałem się z kompem internetem
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: na pewno nie z litości się ze mną trzymali. Po prostu trzeba mieć trochę rigczu i wyobraźni, kasa lub jej brak nie musza się wcale rzucać w oczy. Ubierasz się w lumpeksie, nigdy nie chodzisz do kina, nie kupujesz bzdur, nie masz drogich telefonów i nic z tych rzeczy. Ale myjesz się, uczysz dobrze, nie użalasz nad sobą, jesteś zadbany i masz jakieś hobby.
@siodemkaxx: @SirArthur: @Pedalski_Wlamywacz_Dwa: Włamywacz jest trochę #!$%@?ą, ale nie do końca. Czasem przeglądam tag #przegryw, bo trochę się z nim identyfikuje właśnie też z powodu braku hajsów i w ogóle perspektyw na przyszłość.

Zależy na jakiej wsi mieszkał, bo bywa różnie. U nas na wiosce też była kiedyś praca dosłownie wszędzie i w każdym domu u sąsiada dało się dorobić. Teraz wszyscy emeryci i nie oferują dorywczej pracy,
nie ma sensu byś odpisywał tym normikom co całe życie na tacy podane łącznie z pierwszą dobrą pracą załatwioną po znajomości rodziców czy rodziny xD oni nie widzą co to bieda i bycie przegryw


@sad_pepe: Czy wy nie umiecie kompletnie wypośrodkować? Albo ktoś przegryw z patoli bez szans na szczęście, albo przebojowy banan z bogatej rodziny ze wszystkim na tacy... Kiedy w życiu na ogół nie jest ani kompletnie różowo, ani
im więcej osób czyta wpis tym mniej go rozumie więc ostatnia moja próba wytłumaczenia. Większość osób widzi kwotę i od razu przystępuje do komentowania bez przeczytania reszty. Ja w cale nie twierdze że nie mogą być ludzie biedniejsi ale ja obiektywnie byłem biedny i jest to powód mojego #!$%@?. Nawet ta kwota 600 zł pochodzi z najlepszego okresu w którym pobierałem 400 zł z funduszu alimentacyjnego, wcześnie kiedy chodziłem do szkoły to