Wpis z mikrobloga

jestem wlasnie w pociagu, obok mnie siedzi dwoch chlopaczków w wieku na oko gdzies 13-14. Wracaja z jakiegos konkursu informatycznego. Caly czas siedzą z lapkami na kolanach i piszą jakies kody. Caly czas tylko slyszę o jakis longlongach, stringach, liczbach zespolonych i o wyprowadzaniu wzorow z macierzy. Tak sobie siedze i mysle co sie z nimi stanie jak bedą w moim wieku, czyli za jakieś 15 lat. Ja w ich wieku czytalam bravo girl i na pewno w niedziele nie zajmowalam sie od rana nauką. Boję sie o ich przyszlosc, ze skonczą na wykopie w gronie nadwornych stulejarzy ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pdk #pociagi #feels
  • 88
  • Odpowiedz
Myślę, że skończą w gronie progarmistów30k, dla których karyny Twojego pokroju zeżrą nawet gówno z podłogi, żeby dostać te piękne buciki z wystawy Zary. Pozdrawiam. ;DDD


@CaleZycieZielony: no to zajebista perspektywa, całe dnie i noce spędzaj na nauce, olewaj znajomych, nie miej młodości, na studniówkę idź z siostrą, całe życie #!$%@? żeby na mecie tego wyścigu zostać betabankomatem jakiejś karyny, wydawaj na nią dziesiątki tysięcy złotych żeby raz na miesiąc mieć
  • Odpowiedz
Czasem towrzenie tych kodów jest lepszą rozrywką niż może Ci się wydawać :) ale dla ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia zawsze będzie to nudne klepanie w klawiaturę.
  • Odpowiedz
a może oni lepiej się bawią pisząc kod, niż na imprezie? I niepotrzebnie im współczujesz? :)

Nie każdy lubi imprezy.


@agaja: a to jest w ogóle ciekawe bo takie podejście trafia się u wielu, często całkiem sensownych ludzi, a nie tych stereotypowych Karynek i Sebiksów dla których wiksa to szczyt życia i spełnienie marzeń. Ludzie często przyjmują za pewnik takie rzeczy, podobnie jest z różnymi aktywnościami samemu bo często się spotykam
  • Odpowiedz
o ich zarobkach będziesz mogła jedynie pomarzyć :)


@SpokojnyLudzik: nie chcę burzyć światopogladu ale nie kazdy 14 letni programista kończy jako drugi Bill Gates. Tak samo wielu szkolnych prymusów często popada w przeciętność i zarabia 3k a ludzie którzy na przerwach spisywali od nich prace domowe zakładają biznesy. Nie ma reguły. Tu oddziałuje masa zmiennych jak środowisko, umiejętnosci interpersonalne, inteligencja emocjonalna czy nawet skłonność do używek.
  • Odpowiedz
@SpokojnyLudzik: widziałem sporo osób z zapałem i czerwonymi paskami na świadectwie którzy teraz pracują fizycznie zagranicą (raczej kobiety) bo ich miłość życia tam pracuje. Też spotkałem ambitnych i zdolnych facetów co przez kobiety zamiast iść po drabinie sukcesu popadli w depresje, poszli w używki i bezrobocie i pracują w #!$%@? pracach załatwionych przez rodziców z litości. Zapał do czegoś w wieku 14 lat to nic szczególnego a ty juz stworzyleś teorię
  • Odpowiedz
@werdum18: mówię tylko, że jest taka możliwość... gorzej mają ci co w ogóle pasji ani zapału w tym wieku jeszcze nie mają... ale ogólnie wiadomo, nigdy nic nie wiadomo :) Nie jedna osoba z czerwonym paskiem się stoczy czy skopie sobie życie na własne życzenie ;)
  • Odpowiedz
@perversace: mają szansę na połączenie pasji ze swoją praca przy okazji czerpiąc z tego niezły hajs. Będą musieli tylko uważać na różowe pasożyty które teraz wyzywają ich od stulejek.
  • Odpowiedz
@perversace: Różnie może być - mój kumpel z podstawówki/technikum, laureat w podstawówce chyba 5 olimpiad, w technikum podobnie - pierdyliarda (a doszedł do tego ciężką pracą - w pierwszych 3-4 klasach podstawówki był słaby, dopiero potem odpalił). Potem doktorat z informatyki na UJ - słowem naprawdę łebski gość. Spotkałem go ostatnio i ledwo poznałem - porobiło mu się coś z głową, otępiały, prochy - szkoda gościa.
  • Odpowiedz