Wpis z mikrobloga

PiS:
- reforma szkolnictwa
- trybunał i sędziowie
- rozdawnictwo w postaci 500+, tego co ma powstać dla emerytów itd
- zakaz handlu w niedzielę
- czekają nas śmieszne emerytury i służba zdrowia to żart, raczej nic z tym nie robią bo c czegoś ma być na 2137+

tak pis #!$%@? to państwo od środka, w komentarzach możecie dokończyć.
Jestem zbyt młody żeby pamiętać rządy PO, dzięki temu postowi chce się dowiedzieć co oni #!$%@?, czemu oni przez te 8 lat są winni. Najchętniej zobaczę listę taką jak u góry zrobiłem.
#pytanie #pis #po #bekazpisu #polska #polityka
  • 44
Co zrobiło PO? Afery+Sowa i przyjaciele+Uchodźcy i pewno więcej by się znalazło.


@Satan696: - przeklinali na tasmach u Sowy, jednoczesnie pokazali sie jako solidna ekipa skladajaca sie z inteligentnych ludzi - Sikorski, Sienkiewicz - pierdzielenie Nowaka to chyba najwieksza 'rysa'. Uchodzcow zgodzili sie przyjac 7 tysiecy aby nie psuc relacji z Europa i chociaz symbolicznie okazac solidarnosc z ktorej Polska korzysta, konsekwentnie nie godzili sie na staly przydzial.
@pk347: No nie wiem czy tylko przeklinanie ale między innymi wyjście na to że to rząd podpalił ruską budkę czy teksty o państwie teoretycznym. A co do uchodźców to szczerze g*wno mnie obchodzi ile a mało tego nie bylo jasne czy się skończy ile bo krętacz z rządem zmieniały wersje bo raz 7 a raz 11, ludzie nie chcieli i protestowali.


Rząd jest od tego żeby służyć narodowi a nie naród
że to rząd podpalił ruską budkę


xD Znaczy konkretnie kto podpalił? Jakieś śledztwo w tej sprawie bylo?

czy teksty o państwie teoretycznym.


@Satan696: Misiu, a kto m owil o "państwie teoretycznym", w jakim kontekście i czy to na pewno zła rzecz była? Masz jakieś pojęcie?

A już pomijam że to co Unia zrobiła z uchodźcami zasługuje na nagonkę. Jakieś kwoty, jakieś gadanie o solidarności czy inne wysrywy będące ekstraktem ideologicznego pieprzenia,
@hehenuanek: No wiesz, takie diagnozy trafiają się codziennie co do tego kraju ale to chyba trochę inaczej jak stawiasz taką diagnozę podczas swoich rządów.

@Andreth: Podejrzewam że nie zauważyłaś takiego małego szczególiku którym jest przyjmowanie ludzi jak leci, no chyba że Syria posiada całkiem sporą ilość murzynów a ja o tym nie wiem. Ci ludzie się tu zlatują bo rządy dają im wiele rzeczy za darmo a sytuacji tej nie
@Detalowiec:
Jedno ale trochę dłuższe. W czasie rządów PO i PSL nastąpił ogromy wycieku kasy z VATu, z 7 % w skali budżetu na początku kadencji PO i PSL do ponad 25 % w trakcie ich rządów. To oznacza że do kasy z której opłaca się jak wiesz szkolnictwo, ochronę zdrowia , drogi, kulturę i sztukę i wiele innych ważnych spraw co roku wpływało kilkadziesiąt miliardów złotych mniej. Przez to wszystko
@Detalowiec: jak się okazuje, poprzednicy nic nie zrobili - audyt PiSu to był żart, a prokuratura nadal nikogo nie ściga za te miliardowe i liczne afery o których pisowskie trolle piszą w tym wątku.

Za to co robili poprzednicy, czego nie robią obecnie rzadzacy to m.in. PO inwestowało (teraz najniższe inwestycje od 89 roku xD w czasach koniunktury xD), podnieśli wiek emerytalny - dozgonna chwała im za to. Co prawda nie
@Satan696: Misiu, ja ci tylko łagodnie tłumaczę, że to twoje 'ideologiczne #!$%@? he he" o solidarności dotyczyło oczywistego faktu, że Włochy i Grecja potrzebowały pomocy z napływem w ciągu roku milionów ludzi. Nie jesteś w stanie ogarnąć rozumkiem, że sami z sobie z tym nie mogli poradzić, trudno. Nie mam czasu ani ochoty tłumaczyć oczywistości.

@drMuras: Może dodaj, że powiększanie luki VAT ściśle korelowało ze zwiększeniem eksportu za czasów tego
@Detalowiec:
PO mocno pogrążyła afera taśmowa. Mirkom, którzy powyżej piszą, że politycy sobie tylko przeklinali w "Sowie i Przyjacielach" polecam się jebnąć w łeb:
- minister spraw wewnętrznych z prezesem nbp mówili o tym żeby dodrukować kasy aby nie dopuścić PiS do władzy,
- z tej samej rozmowy panowie stwierdzają, że program rządowych inwestycji nie działa,
- minister gospodarki stwierdziła, że rząd olał temat górnictwa, licząc na to, że może Niemcy
xD Znaczy konkretnie kto podpalił? Jakieś śledztwo w tej sprawie bylo?


@Andreth: rozwala mnie to, że ludzie którzy do teraz używają takich źle zrozumianych zwrotów jak:
"#!$%@?... kamieni kupa", "za 5 koła robiłby tylko idiota albo złodziej", "robienie laski w kontekscie ameryki", sprawa szoguna i krzesła itp. Wszystkie #!$%@? zrozumiane na opak albo zmanipulowane do teraz #!$%@?ą coś o podpaleniu budki gdzie tak samo nie tak zrozumieli wypowiedz.
@Satan696:

No faktycznie, teraz winny za słowa polityków jest biznesmen a nie politycy. Dobrze że potem ABW zadbało o to aby naród nie mógł usłyszeć za dużo co mówi rząd gdy nie mówi do kamer.


Tak, jakiś random z uja wie skąd ma nagrania rozmów różnych ważnych ludzi z rządu, być może z informacjami wrażliwymi, i mieli czekać aż ktoś to sobie całe przesłucha i powycina to i owo.
Bardzo dobrze
No tak miliony ludzi pojawiły się bo tak a nie bo liczą że dostaną mieszkanie i pensje za bycie "uchodźcami".


@Satan696: Tak, jasne, w ogóle nie było żadnej wojny w Syrii, ani w Afganistanie, żadnego terroru, żadnych milionów uchodźców, a te miliony ludzi narażały się na wielomiesięczną wędrówkę, gnicie w obozach przejściowych i śmierć w morzu tylko po to, żeby ci zrobić na złość.

#!$%@?ą coś o podpaleniu budki gdzie tak
A teraz rozłóżmy na czynniki pierwsze te prymitywne manipulacje:

Jakieś śledztwo w tej sprawie bylo


@Andreth: Ujawnione rozmowy Bieńkowskiej z Wojtunikiem u Sowy - mówią o tym, że to była prowokacja.

Misiu


Potrafisz normalnie dyskutować, czy musisz tutaj okazywać swoją teoretyczną wyższość nad innymi. A przecież widać, że #!$%@? głupoty.

Polska się na Włochy wypięła ma konkretne, bardzo negatywne skutki


A teraz konkrety. Wskaż mi te negatywne skutki wypięcia się Polski
@RandomowyMetal: Widzę że anty wikileaks motzno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@hehenuanek: No nie mówię nie ale inna sprawa że skoro byli w rządzie to raczej dobrze o nich nie świadczy i zmieli ich. Patrząc na ostatnie akcje PiS to tez więcej niż ekstra kadencje nie zrobią.

@Andreth: Z tego co pamiętam to na początku było że tylko o syryjczyków chodzi ale na porządku dziennym zaakceptowano
@hehenuanek:

bo jak na razie to się chyba koledze skrypcik skończył?

Akurat mam wersję aktualną skryptu ale dziękuje że się martwisz. ʕʔ

co dokłądnie jest bulwersującego w tej diagnozie

To że musieli ją postawić bo skoro jesteś w tym rządzie i stawiasz taką diagnozę to raczej świadczy o tym że nie robisz dobrej roboty bo jak mówiłem ta diagnoza była znana dużo wcześniej tylko nie padała z
@Detalowiec:
- PO też wykorzystywało TVP do własnych celów (chociaż na dużo mniejszą skalę niż teraz PiS): straszono PiSem, prezentowano sondaże, które dawały np. Komorowskiemu ponad 50% głosów, prezentowano wiadomości z jednego punktu widzenia.
- chcieli wprowadzić ACTA po cichu,
- podwyższyli stawkę VAT, kiedy obiecywali ją obniżyć,
- nie zajmowali się licznymi problemami, dopóki nie czuli, że tracą grunt pod nogami: Komorowski dopiero gdy z magicznych ponad 50% zaczął przegrywać
To że musieli ją postawić bo skoro jesteś w tym rządzie i stawiasz taką diagnozę to raczej świadczy o tym że nie robisz dobrej roboty


@Satan696: Czekaj, czekaj - ty serio wierzysz, że da się taką np. skarbówkę zreformować w dwie kadencyjki i do tego skoordynować jej działania z równie szybko zreformowanym ZUS? A na Księżyc to byś leciał w jedno popołudnie, nie?

Xd bo na więcej nie zasługujesz. Samo zaudytowanie
@hehenuanek:

Czekaj, czekaj - ty serio wierzysz, że da się taką np. skarbówkę zreformować w dwie kadencyjki i do tego skoordynować jej działania z równie szybko zreformowanym ZUS? A na Księżyc to byś leciał w jedno popołudnie, nie?


Xd bo na więcej nie zasługujesz. Samo zaudytowanie nieprawidłowości w tych stajniach Augiasza wymagałoby dobrych czterech lat, kolejne dwa na jakieś zgrubne zaplanowanie działań naprawczych, potem kadencja na zmiany legislacyjne, a potem z
@Satan696: Jaki strawman? Twierdzenie, że skoro minister rządzącej od nieco ponad jednej kadencji partii poprzez negatywne ocenienie współpracy pomiędzy instytucjami państwa sam sobie wystawia negatywne świadectwo implikuje twierdzenie, że partia powinna umieć ten problem rozwiązać w trakcie swoich (krótkich) rządów.

Względnie faktycznie skończył ci się skrypcik, i sam nie wiesz co tam było złego w stwierdzeniu że Polska jest "państwem teoretycznym". Ja bym je rozszerzył o "państwie mortadelowym", bo przy obecnym,
Niczego nie #!$%@?, przenieśli z kupki za której utrzymanie płaciło dodatkowo zewnętrznym firmom państwo na kupkę bez dodatkowych kosztów.


@DiPiero: Dodajmy, że "subkonto w ZUS" (z tymi #!$%@? środkami) ma ZNACZNIE mocniejsze gwarancje niż obligacje skarbowe (w których to trzymano kasę w OFE).
@Detalowiec Śmieszne to będzie, ale PO utopił Komorowski. Nędzna kampania i brak reakcji na kłamstwa z krzesłem. Od maja do października 2015 PiS nie powiększył znacząco poparcia. Gdyby nie Duda, to kto wie, czy byśmy nie mieli kontynuacji rządów PO.