Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja mam problem z zamkami w #audi a4 b5. Gdy jadę sam, gaszę samochód, otwieram drzwi kierowcy, zamykam pilotem i wszystko jest w porządku - gasną lampki w środku, zamykają się drzwi, migają kierunki i zaczyna migać dioda na drzwiach przy "ryglu". Problem zaczyna się gdy jedzie ktoś ze mną. Po zgaszeniu silnika, gdy otwieram oprócz drzwi kierowcy jakieś inne drzwi np. pasażera, to czasami po zamykaniu pilotem, ryglują się drzwi, ale nie gaszą się lampki, ani nie świeci się dioda na drzwiach, ani nie zapalają się kierunkowskazy. Jedyny sposób aby zamknąć poprawnie samochód to włączyć zapłon i wtedy zamyka się samochód prawidłowo. Problem też jest taki, że nie dzieje się to zawsze - czasami samochód się zamknie bez problemu. Jakieś rady gdzie mogę szukać problemu? Ewentualnie podpowie ktoś jakiegoś #elektryka samochodowego w #krakow
#motoryzacja #naprawasamochodow
  • 13
@karolhawk jaki rocznik? jeśli masz alarm to przy zamykaniu samochodu jeżeli alarm jest uzbrojony powinny trąbnąć raz, jeśli nie trąbi znaczy że gdzieś jest otwarte
@karolhawk jeśli masz vcds/vagcom można zmienić kodowanie żeby właśnie informował o uzbrojeniu alarmu, ja mam diodę w przełączniku awaryjnych i świeci inaczej kiedy jest uzbrojony alarm i kiedy nie