Wpis z mikrobloga

Czy otyłość to choroba?
Uczeni uważają że nie powinno nazywać się bycia grubasem chorobą bo to szukanie wymówki.
Wymówki do czego? Że nie chce się być zdrowym?
Właśnie udało mi się wyjść z otyłości, teraz muszę jeszcze ustabilizować zaburzenie zwane nadwagą (8-10kg), ale i z tym dam radę.
8,5 kg w 50 dni bez wyszukanych diet. Uważam że to sporo, zważywszy że 10kg tłuszczu to energia na 40 dni głodówki.
Wcześniej zrzuciłem 10 kg przez pół roku poprzez dietę (żałuję) a następnie 5kg ćwiczeniami i dietą.
Jestem o przeszło 20 kg mniejszy niż w grudniu zeszłego roku.

Co mnie #!$%@?ło? Zastoje. Zastoje związane z moim mega spowolnionym metabolizmem (pisałem na wykopku, sram raz na tydzień a kiełbasa odbija mi się trzy dni), kiszeniem litrów wody pod skórą. I choć #!$%@? mnie strzelał że przybywało mi 4 kg bez powodu, brałem miarkę i o #!$%@? rzeczywiście, nadal spada a elastyczne dżinsy jakie kupiłem zaczynają bezwiednie zwisać na dupie.

Możecie pić ze mną kompot.

#odchudzanie
  • 23
Czy otyłość to choroba?

Uczeni uważają że nie powinno nazywać się bycia grubasem chorobą bo to szukanie wymówki.

Wymówki do czego? Że nie chce się być zdrowym?


@ZercaMirkoslaw: Otyłość jest jak najbardziej stanem chorobowym. A przyczyną jest to, że nasza dieta zeszła na psy. Standardowa dieta zachodnia jest idealnie zaprojektowana, by być grubą świnią z syndromem metabolicznym i powiązanymi chorobami cywilizacyjnymi.
@anonymous_derp: Generalnie musiałem zmienić tryb życia. A odchudzanie na ograniczeniu jedzenia było dla mnie o wiele cięższe. W pół roku zgubiłem 10 kg, kolejne 5kg na diecie i ćwiczeniach. Te 5 kg zgubiłem w miesiąc.
Teraz progres jest wolniejszy, ale się nie męczę w żaden sposób. Jem w zasadzie normalnie, a deficyt zapewniam ćwiczeniami.
@anonymous_derp: Trzymali mnie tydzień w szpitalu na czczo podając różne rzeczy. Cukier badali co 6 godzin, i wskaźnik podawał 100, ale nie wiem czego. Niestety pobyt w szpitalu dla mnie jest równie stresujący co wizyta u dentysty dla niektórych więc nie pytałem tylko siedziałem cicho. To było półtora roku temu.

A kilka lat wcześniej matka mojej byłej baby podejrzewała u mnie cukrzycę - ospałość itp itd i zrobiłem badania krwi. I
@anonymous_derp: Badano mi poziom glukozy który na czczo powinien wynosić ~100, codziennie. Co do pozostałych badań - nie pamiętam. Dużo płynów, dużo obserwacji, dużo prześwietleń, testów na obecność pasożytów. Ale ostatecznie tydzień męczarni i żadnej konkretnej diagnozy. Tylko zalecenia - lepiej jeść i uprawiać sport.
@anonymous_derp: Nie wiem czy moja dieta jest jakaś specjalnie zachodnia, nie bardzo rozumiem jak wygląda typowy jadłospis takiej diety, większość węglowodanów spożywam przy śniadaniu, na obiedzie znacznie mniej a na kolację staram się zjeść coś bardziej owocowego/warzywnego, a czasem zamiast kolacji strzele sobie kubek kakałka, gorzkiego, bez cukru.

W zasadzie to nawet jak jem 2000kcal na dobę to lekko tyję, a jak zjem mniej czuję się głodny i niedosyty, i to