Wpis z mikrobloga

#wroclaw #wybory Pani Obara-Kowalska, kandydatka na Prezydenta Wrocławia prowadzi swoją ekskluzywną restaurację, w której potrafi płacić pracownikom najniższą krajową. No ja nie wiem czy to jest dobry kandydat na prezydenta.
  • 15
  • Odpowiedz
@bociek111: Chodzi mi o to, że nie rozumiem jak dobrze można rządzić miastem dla ludzi, nie potrafiąc zatroszczyć się o nich, poprzez płacenie im najniższą krajową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bociek111: Ale pomyśl, proponując pracownikom umowę zlecenie, nie dajesz człowiekowi poczucia bezpieczeństwa, brak płatnych urlopów, brak dodatkowych świadczeń. To jak masz dbać o interesy innych ludzi będąc prezydentem.
  • Odpowiedz
@opolski weź sam załóż jakąkolwiek firmę i płać im przynajmniej 50% więcej niż inni w branży. Masz mój głos w dowolnych wyborach.

drugie tyle dostaną z tipów


@bociek111: napiwków
  • Odpowiedz
@Juzef: no z podejściem "owce są po to żeby je golić" nikt nie powinien zostać prezydentem, czy to byłbym ja czy ty.
A place nie uzależniałbym od "branży" bo tak ustalili, tylko od mojego dochodu. Twoim tokiem myślenia: Zostań Januszexem lub zgiń"
  • Odpowiedz
Twoim tokiem myślenia: Zostań Januszexem lub zgiń

@opolski: nie, mój tok myślenia jest taki: wejdź w buty przedsiębiorcy i dopiero wtedy się wypowiadaj kiedy swoje gadanie zrealizujesz w praktyce.
A ceny w sklepach nie uzależniałbym od cen w hurtowni bo tak się zgadali, tylko od dochodu klienta. Niech #programista15k zapłaci za chleb 50zł, a co, nawet nie odczuje a mały sklepikarz dorobi do emerytury.
  • Odpowiedz
Jak Kulczyka nie szanuje to jeden cytat zapadł mi "Karanie ludzi za to, że wcześniej wstają, więcej się uczą, więcej ryzykują i dlatego więcej zarabiają, jest nienormalne".
  • Odpowiedz
@bociek111: idąc tym tropem to zaraz się okaże, że @opolski nie umie tagować, nie ma własnego zdania i dostaje 50 groszy od sutryka (bo ostatnio co złego to sutryk winny) za posta i nawet nie widział tej knajpy bo nie wie gdzie ona jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz