Wpis z mikrobloga

Alo miraski. Polećcie mi proszę, jakiś #motocykle na kat a2 taki do całorocznego jeżdżenia do pracy + jakieś wypady do innego miasta, czy nad morze. Szybko jeźdźić nie lubię, a bardzo dużego przyśpieszenia i szarpania po dodaniu gazu się boję. W zasadzie zależy mi, by silnik ogarniał bez pocenia się prędkość 100-120kmh na autostradzie, więcej nie trzeba. Do tego małe oc, tanie części i eksploatacja, ekonomiczny silnik i wałek wyrównoważający, bo na poprzednim 125ccm na wysokich obrotach orgazmu można było dostać xD

#pytanie #motoryzacja i #samochody też, bo są tam kierowcy co coś poradzić mogą
  • 15
  • Odpowiedz
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: do pracy... ona w tym samym mieście? ile minut jazdy? 10-15? 30? godzinę? A prędkością 120 to pojedzie nawet 250 cm3 z obrotami typu 7500 obrotów na 12-13 tysięcy, a jeszcze są 300cm3 i 400cm3, ale pytanie brzmi, jak bardzo chcesz mieć z przodu wielki deflektor chroniący przed wiatrem, bo małe deflektory nie odcinają całkiem od wiatru, np. na kasku go czujesz.
A zapas mocy przydaje się podczas wyprzedzania.
  • Odpowiedz
@vargemp: @tamto-to-tamto: @detronizacja: @Hamza: Praca w jednym mieście. Dojazd do niej max 15-20 min. W nim w sezonie moto bez szyby, na trasę w sezonie średnia/mała szyba, po za sezonem na stałe szyba duża

Cóż, co do obrotów przy 100-120kmh to fajnie jak będą niskie, żeby silnik nie wył. Zapasu mocy nie potrzebuję, aut nie wyprzedzam, bo się boję xD

Fajnie jakby był w stylu klasycznym, albo jakimś
  • Odpowiedz
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: po tym opisie nadal polecam Hondzię. Dodatkowy atut - jest lekka - tylko 161kg i ma stosunkowo nisko siedzenie. Są wersję z małą szybą, niewiele to daje, ale może komfort psychiczny :)
I tak gwoli ścisłości - "najdłuższa" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: ninja 300r i cbr300r to chyba po 12 tysięcy używki, pozycja niemal wyprostowana, ale dla Ciebie raczej za drogie, a co do ninja 250r i cbr250r to jakieś 8 tysięcy, rocznik np. 2012, pozycja niemal wyprostowana, bardzo wygodna, spalanie 3.5 do 4 litrów, ale skoro miałeś już 125 cm3, to nie wiem czy jest sens pchać się w coś poniżej 300cm3, choć na tych 250cm3, mimo, że są sportowe xD,
  • Odpowiedz