Wpis z mikrobloga

Często czytam, jak dziennikarze jarają się, że autostrady to najbezpieczniejsze drogi, bo dochodzi tam do 1,8% ogółu wypadków, niby spoko, ale nie do końca. Autostrad mamy bowiem 2043 km, a pozostałych dróg, gdzie również dochodzi do wypadków, mamy około 420 tys. km. To oznacza, że autostrady stanowią 0,48% wszystkich dróg publicznych w Polsce, a i tak dochodzi tam do 1,8% wypadków, a zatem prawie 4 razy więcej niż na pozostałych drogach. Nie no, faktycznie bezpiecznie XD

#samochody #motoryzacja #brd #dziennikarstwo #prawojazdy #kierowcy #brd #autostrady
pogop - Często czytam, jak dziennikarze jarają się, że autostrady to najbezpieczniejs...

źródło: comment_2qJnDcR8u8s2uxX4btchmqBZPKIufUnX.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@cwlmod: co ty #!$%@? chłopie, mi się A4 elegancko jedzie z Rzeszowa do Wrocławia i całe ok. 400km które jadę ma pobocze, nie ma korków i całe szczęście ciebie, dla mnie A4 ma bardzo duży sens

psuje sens.... litości... zamknijmy całą A4 bo wy tam pod wrocławiem nie potraficie sobie pobocza na autostradzie zbudować....
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Pisałem o konkretnym odcinku. Kraków - Rzeszów na A4 to cudna trasa. Idealna do maxowania samochodu.

Tak bardziej poważnie: Jakie są bezpośrednie przyczyny wypadków na autostrada, bo jakoś tego nie pojmuję. Spodziewam się że jak są zatory na na bramkach i korki ciągną się daleko przed znakami o bramkach to mogą się zdarzać kwiatki.
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Pisałem o konkretnym odcinku.


taaak?

Na A4 cały czas się ktoś rozpieprza, bo droga z chyba największym obciążeniem w kraju nie ma nawet pobocza, a została nazwana autostradą.


przyczyny wypadków? głupota, brawura, prędkość - jak nie masz pobocza, to margines błędu mniejszy bo nie ma gdzie uciekać i w razie awarii zamiast stać na tym właśnie poboczu generuje się zagrożenie dla nadjeżdżających ścigantów

dopiero co wróciłem z Włoch, tylko w
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: > głupota, brawura, prędkość
Zachowajmy jakiś poziom i używajmy tego argumentu z dupy o prędkości.

że 10s na atostradzie w perspektywie setek kilometrów nikogo nie zbawi


Uważasz, że 10km/h większa prędkość przez 1h minut to 10 sekund szybsze dotarcie do celu?

Mnie chodzi o konkretny powody wypadków a nie policyjne #!$%@?. Chciałbym wiedzieć, ile wypadków jest powodowany przez zajechanie drogi, a nie to że ktoś się źle czuje bo inny
  • Odpowiedz
@cwlmod: podałem ci na tacy MOJE OBSERWACJE, ty nazywasz to policyjnym #!$%@?... nie rozumiesz i chcesz zrozumieć, więc kończę dyskusję

ps. 10s czekania aż ktoś sobie z przodu wyprzedzi, zamiast podjeżdżać mu 1m pod zderzak - wtedy coś pójdzie nie tak i masz wypadek i stoisz w korku, takie to policyjne #!$%@?............. EOT
  • Odpowiedz
@cwlmod: Jeżeli durny krótkowackowy cwel z mózgiem wielkości sparciałego orzeszka ziemnego siedzi na dupie, a w razie awaryjnego hamowania wjedzie w tyłek temu, którego poganiał (a przy awaryjnym hamowaniu na 100% wjedzie) to przyczyną wypadku będzie niezachowany odstęp, a nie złe samopoczucie czy cokolwiek innego.

I tak, nadmierna prędkość jest przyczyną wypadków. Bo spowalnia reakcję, dalej przejedziesz zanim zaczniesz reagować, zanim zareagują systemy samochodu, droga hamowania się znacznie wydłuży, samochód będzie
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: > MOJE OBSERWACJE

Taak? Ile stłuczek miałeś/widziałeś? Żadnej? To EOT.

10s czekania aż ktoś sobie z przodu wyprzedzi, zamiast podjeżdżać mu 1m pod zderza


Taak? A wiesz że ja czasami tracę minimum minutę, bo ludziom nie podjeżdżam pod zderzak, a przez to Janusz jedzie sobie lewym pasem wolniej od prawego EOT.

Gówno warte obserwacje i gówno warte wnioski. Dziękuje za rozmowę. Skasuj konto i idź się doucz jak jeździć autem.
  • Odpowiedz
@budus2: coś się zmienia na wykopie. Dostałeś całkiem sporo plusów gdzie ja jakiś czas temu za takie słowa zostałem zminusowany i dostałem odpowiedzi, że przecież nic się nie stanie jak ktoś wskoczy na moment przy wyprzedzania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: nie wiem. I o to chodzi. Będzie dobrych danych statystyką można się bawić w dowolny sposób by wyniki pasowały do założonej tezy.
  • Odpowiedz
Nie no, faktycznie bezpiecznie XD


@pogop: owszem. Jeśli zamiast manipulować jedynie liczbą wypadków na kilometr weźmiesz też pod uwagę prędkość i liczbę pojazdów na godzinę, to wyjdzie, że jest bezpiecznie. Podobnie się popisałeś przy mieszkaniach traktując cenę ofertową jak transakcyjną.
  • Odpowiedz