Wpis z mikrobloga

We wtorkowym wydaniu "Piłki Nożnej" ukazał się tekst pod tytułem "Czy grozi nam przesyt futbolu?". Nietrudno domyślić się o czym traktował, a swoje zdanie wyraził w nim dziennikarz Canal Plus - Krzysztof Marciniak. Słusznie zauważył, że obecnie trudno jest być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami sportowymi czy nawet futbolowymi.

Jeszcze trudniej śledzić wszystko na żywo, kiedy piłka nożna na najwyższym światowym poziomie gości na ekranach naszych telewizorów, komputerów, tabletów i smartfonów niemal codziennie. Jak nie zmagania ligowe, to europejskie puchary, do tego mecze reprezentacji. Jak znaleźć czas na inne obowiązki lub przyjemności?

Marciniak spekuluje, że futbol na przestrzeni najbliższej dekady może nam spowszednieć. Jasne, każdy mecz jest inny i wywołuje różne emocje, ale nie sposób przeżywać 10. kolejnego spotkania Barcelony z Realem Madryt w takim samym stopniu, jak przeżywało się 1.

Za nami hitowa sobota. Chelsea kontra Liverpool, Bayer Leverkusen kontra Borussia Dortmund, Roma kontra Lazio, Juventus kontra Napoli, Real Madryt kontra Atletico Madryt. Na dokładkę półfinał siatkarskiego mundialu z udziałem naszych reprezentantów.

Jestem fanatykiem futbolu, chłonącym go bez granic. Wczoraj jednak poprzestałem na obejrzeniu starcia West Hamu z Manchesterem United. Bez płaczu i bólu odpuściłem największe sportowe atrakcje weekendu, na które jeszcze niedawno czekałbym z niecierpliwością, a 29 września zakreślał w kalendarzu czerwoną elipsą.

Co bardziej znamienne, nie żałuję. Spędziłem super czas z dziewczyną, a wieczorkiem sprawdziłem wyniki, obejrzałem obszerne skróty, poczytałem komentarze, opinie i analizy. Nie czuję grama niedosytu.

Nie chcę być źle zrozumiany. Cieszę się z możliwości, jakie daje nam technologia, cieszę się z dostępności i łatwości w docieraniu do wszelkich wydarzeń oraz materiałów. Za nic nie chciałbym powrotu do przeszłości, w której obejrzenie jednego meczu w tygodniu było luksusem.

Było też jednak świętem. Dziś kilkadziesiąt transmisji w sam weekend jest normą, swoistą normalnością. Nie pójdę równie daleko, co dziennikarz Canal Plus, gdyż nie sądzę, iż futbol może mi kiedykolwiek spowszednieć. Nie mam jednak wątpliwości, że odczuwam coraz mniej magii całej otoczki, a coraz częściej potrzebuję przerw od futbolowych maratonów.

Serdecznie zapraszam na mój fanpage, na którym codziennie publikuję moje opinie, spostrzeżenia oraz przemyślenia związane z piłkarskim światem.

Jeśli spodobała Ci się wrzutka, zaobserwuj #zycienaokraglo
Dzięki!

#sport #pilkanozna #mecz #premierleague #seriea #bundesliga #laliga #united #manchesterunited #manchestercity #lfc #chelsea #arsenal #bvb #realmadryt #fcbarcelona #juventus #zycienaokraglo
StaXik - We wtorkowym wydaniu "Piłki Nożnej" ukazał się tekst pod tytułem "Czy grozi ...

źródło: comment_uxYt8vmmX8r0Y4XGlAGx3WDcIg7iJymu.jpg

Pobierz
  • 5