Wpis z mikrobloga

#pc #pcmasterrace #pcproblem #pcpomoc #poznan

Mam problem z komputerem i dopiero co przeprowadziłem się do Poznania, problem tyczy się głównie karty graficznej, chociaż nie do końca bo 3 razy dałem go do serwisu jakotakiego i usłyszałem odpowiedz: zepsuta karta graficzna/zepsuta płyta główna. Wie ktoś może gdzie mógłbym złożyć kompa(stacjonarny) aby przejrzał dokładnie i wymienił elementy w karcie graficznej jak trzeba lub coś temu podobnemu, do gościa który się po prostu na tym zna. Opis usterki poniżej.

Jakoś 2 miesiące temu randomizowanych podczas grania w civ 6 komp się zawiesił, czarny ekran po chwili wywalenie na pulpit oraz komunikat związany ze sterownikami karty graficznej, że są nieaktualne czy coś, totalny random. Komp wcześniej działał na tych podzespołach przez cały czas, wymieniając jakieś elementy po drodze, ale działał: obecne ustawienie: GTX 760, i7 2700k oraz najnowszy element płyta główna: ASUS P8Z68-V LX. Na początku myślałem że to wina dysku, ponieważ w procesach był stałe na poziomie 100%, poza tym karta graf. Oraz procesor również skakał z 0 do 100 nawet podczas zwykłej pracy na pulpicie, gry nieodpalaja a komp zawiesza po wymianie na dysk SSD tak samo, nie da się nawet operować po pulpicie. Nie znam się zbytnio na tym, ale w menedżerze urządzeń podczas ścin z czarnym ekranem zużycie proc. Karty graficznej skacze do 100% i zawiesza (WTF). Nie chcę kupować karty graficznej póki co, ponieważ tak jak z dyskiem SSD nie wiem czy to rozwiąże problem. Podczas dotychczasowych serwisów dowiedziałem się od jednego faceta, że to wina karty graficznej i sugerował mi kupić nową, natomiast u 2 serwisanta wyszło na to, że po podpięciu karty graf. Do innego kompa wszystko działało idealnie, karta przechodziła testy obciążenia itd., natomiast on zasugerował ze miał z czymś takim problem 2 krotnie w swojej karierze i że niby jest to wina jakiejś aktualizacji, która sprawiła że karta graf. Przestała być nagle kompatybilna z płytą główną.

Wracam więc do pytania, znacie kogoś takiego?

Konto zielonkawe, bo zapomniałem loginu do poprzedniego ;;
  • 9