Wpis z mikrobloga

Armenia jest nieco słabsza od Azerbejdżanu, ale cały czas będzie ciężko. Zwłaszcza cieżkie zadanie przed Dudą, który czarnymi gra z Aronianem. Ale ogólnie fajny turniej, bo Jaś Krzyś może sobie pograć właśnie z tymi wszystkimi graczami pod 2800 - dzięki temu że Polacy tak wysoko.

Chciałem jeszcze powiedzieć trzy słowa o cichych bohaterach. W sztabie trenerskim jest rzech GMów - Soćko, Mitoń i Sadzikowski. Czapki z głów dla tych panów, bo przygotowanie debiutowe Polaków póki co sprawdza się świetnie.
#szachy
  • 8
@Ragnarokk a co uważasz o wystawieniu Draguna zamiast Tomczaka? Dragun miał kilka ciężkich pojedynków za sobą, żeby tylko wytrzymał.

PS. Co ze Świerczem? On już amerikanskij?
@stellan:
Myślę, że z Dragunem to chodziło o to, by wreszcie białymi zagrał. :P Wczoraj tak naprawdę to niemal dzień wolny, więc zobaczymy.

Co do Świercza to nie wiem, do kadry USA się nie załapie, ale najwyraźniej reprezentowanie Polski jest zbyt problematyczne. Albo jest jakiś konflikt. Nie wiem, nie znam się z nim za dobrze. W sumie ta kadra to już tacy gówniarze, że mało którego znam :P

@DrWatson28:
Obecnie
@Ragnarokk: I chyba z Dragunem to jest strategicznie świetnie rozegrane. Zaraz po debiucie powstała końcówka, której Kamil praktycznie przegrać nie może, ale czy wystarczy rozbita struktura czarnych pionków do wygranej? A u J-KD wygląda jakby coś poszło nie tak - jego skrzydło hetmańskie chyba zostało trwale zblokowane i z tego powodu atak po drugiej flance jest przedwczesny. U kobiet będzie może być 3:1, przy 2 remisach. A jak to wygląda z
@Bij00u:
Jakieś szanse Kamil ma na walkę o wygraną, poza wszystkim jeszcze król jest bliżej centrum. U Dudy to teraz będzie takie czarowanie się, żadna strona nie ma konkretnej gry, więc będzie manewrowanie figurami i próba przebicia. Coś w stylu frontu zachodniego na Wielkiej Wojnie.
U kobiet to boję się ocenić choć jedną pozycję tam, strasznie dziwne partie dziś. Albo to wina tego, że już od dwóch godzin czekam na zamówiony
@suwer: Białymi powinny wygrać, a czarnymi spokojnie ustać. Ale to może jeszcze z 5x zmienić się( ͡° ͜ʖ ͡°) To co pokazuje silnik, to nie jest aż tak istotne, ważne jest ludzkie podejście do pozycji. Dlatego oceny Ragnarokka są istotne.